Gündem

O tantunici neler söyledi? Biberleri çöpten topladığı görüntüleri tepki çekmişti

Rıza Şimşek ise suçlamaları kabul etmeyerek olayla ilgili açıklama yaparak, görüntüleri sızdıran kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Ortaya çıkan videoda, görüntüleri cep telefonuyla kaydeden operatör, çalışanlarına şunları söyledi: “Göster bana, bak ne kadar biber çıktı, ben yokken oluyormuş gibi. Bu biberleri tek tek alın. bir. Bu hafta ustalar dahil Kadıköy ruhsatlarını iptal ediyoruz. O yüzden dükkânda bolluk yok. Bakın kimse yememiş. Sen kendi dükkânına benzemediğin sürece ben varım. Geri dönüyorum. Hepinizi bu hafta iptal ediyorum” diye seslendi. İlçe Gıda ve Sağlık Şubesi Tarım’ın tepkilere yol açan görüntülerin sosyal ağlarda yayınlanmasının ardından inceleme başlattığı bildirildi.

Suçlamaları kabul etmeyen firma sahibi Rıza Şimşek olayla ilgili açıklama yaparak, görüntüleri sızdıran kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Şimşek, “Son zamanlarda basında ve çeşitli sosyal medyada işimizi olumsuz etkileyecek asılsız videolar yayınlandı. Bunların aslı yok. Günde binlerce tantuni satıyoruz. Ayda binlerce ton et tüketiyoruz. Yapabilir miyiz? yap. Mantık eriyor mu? Ben buna sadece gülüyorum.” dedi.

Suçlamaları kabul etmeyen Şimşek, “Bu video, Whatsapp gruplarımız tarafından personelimize eğitim amaçlı sürekli gönderilen videolardır. İnanıyoruz ki bu video kısa süre önce işinden ayrılan personelimiz tarafından çileden çıkan bir olaydır. Hukukçularımız, yöneticilerimiz zaten orada.Biz yasal süreci başlattık.Böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz.Şirket binalarımız sürekli denetleniyor.Tarımdan ve gıdadan geliyorlar,sürekli teftiş ediyorlar.Böyle bir şey mümkün değil. gerçekleşmesi için.” dedi.

Mutfak dahil tüm şubelerinin kameralarla izlendiğini söyleyen Rıza Şimşek, “Kamera kayıtlarımız var. Yetkililer gelsin kamera kayıtlarımızı incelesin. Vicdanımız rahat. Kesinlikle yapamıyoruz. böyle bir şey müşterilerimize.Şu anda yurt dışı şubelerimiz var.Yurt içi ve yurt dışı kriterlere göre tüm notları aldık. “Biz bir şirketiz. İzmir ve İstanbul’un en popüler lokasyonlarında odalarımız mevcuttur. Binlerce tantuni satıyoruz. müşterilerimiz tantuniyi bu kadar çok severken bu kadar çok şube olacak mı? »

“TAVSİYE İÇİN PERSONELİMLE PAYLAŞIYORUZ.”

Şimşek konuşmasına devam ederek, “Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olarak 20 yıl donanmadaki görevimi yaptım. Bu süreçte askerlerime hep şunu söyledim. İsraf, hijyen konusunda hep tavsiyeler verdim ve” Ama bu videolar gerçek değil Bizi lekelemek isteyen bazı çalışmalarımızı bırakan insanların bunu nasıl yaptığını anlamıyoruz. Ben çocuklarıma tantuni veririm, kendim yerim. Müşteri kolonya mendili ile ağzını siliyor, dışarıda oturan müşterilerimiz pet bardaklarında sigara söndürüyor. Onları çöpe atarken çöpleri karıştırıp buradan pepperoni yiyorlar. “Çıkarıp müşterilerimize sunmak mantıksız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu