Gündem

Okul servis şoförlerine uyuşturucu testi yapıldı! İşte çıkan sonuç

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Genel Müdürlüğü ekipleri, 2021-2022 eğitim sezonunun açılışı münasebetiyle okul servis şoförlerine alkol ve uyuşturucu testi yaptı. Denetimlere narkotik jandarma köpeği Elyaf da katıldı. Nefes testi patlayan sürücülere de uyuşturucu testi yapıldı. Şoförlerden alınan tükürük numunesi bir kit üzerine damlatılarak dökülür. Yaklaşık 10 dakikada sonuç veren özel bir cihaz ile vücuttaki ilaç varlığı incelenir.

“İLAÇ TESTLERİ BU YIL DA BAŞLADI”

Kemer Ulaştırma Hizmetleri Odası Genel Sekreteri Nedim Değirmenci, “Bugün jandarmamızla birlikte okul servislerinin araçlarını incelemek için buradayız. Son yıllarda rutin kontroller yapıldı ancak bu yıl ek tarama testleri başladı. Bize böyle bir imkan sunduğunuz için çok teşekkür ederiz. Her şey bizim için. çocuklarımızın güvenliği, ellerinden gelenin en iyisi, en iyileri Bu istek onların eğitim görmeleri için yapılmıştır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Göynük Fen Lisesi okul görevlilerinden Mustafa Demirdağ, “2021-2022 eğitim öğretim yılı ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. Eskiden burada nöbetçi kaptan olarak kendi başımıza uyuşturucu ve alkol testi yapardık. Teşekkür ederim jandarma ekiplerimiz burada eğitim alıp bizzat test yapıyor.Çok teşekkür ederim.Sonuçta yarının nesillerini biz taşıyoruz. dedi.

POZİTİF SÜRÜCÜ TESTİ

Buna karşılık ilk olarak Antalya’da yapılan araştırmada, adı ve mahallesi açıklanmayan bir servis şoförünün uyuşturucu testinin pozitif çıktığı belirlendi. Alınan numunede uyuşturucu madde “amfetamin” tespit edilen sürücü hakkında soruşturma açıldı. Adli muayenede test sonucunun olumlu çıkması halinde sürücü belgesine 5 yıl süreyle el konulacağı ve 6 bin 909 lira para cezası uygulanacağı belirtildi. Sürücünün sonuç alınana kadar hizmete yetkili olmadığı da kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu