Gündem

Ölmeden önce eşine gönderdiği videoda katilinin ipucunu vermiş!

İstanbul’da eşi tarafından kaybolduğu bildirilen ve 3 gün sonra bir arkadaşı tarafından öldürülen ve cesedi Yalova’da yol kenarına atılan Yemen uyruklu Nabil Muhammed Abdullah Zabiba’nın, eşine ipucu verdiği ortaya çıktı. Ölümünden birkaç dakika önce karısına gönderdiği videodaki katil. Emniyet Müdürlüğü kayıp şahıslar bürosu tarafından gözaltına alınan zanlılardan Yemen uyruklu şüpheli Ahmed D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adnan. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Beylikdüzü’nde Nabil Zabıba’nın eşinin polise başvurarak 2 gündür kendisinden haber alamadığını söylemesi üzerine soruşturma açıldı. Karısının telefonundan kendisine son bir videonun gönderildiğini ve bu saatlerden sonra kendisinden haber alamadığını söyledi.

Kayıp Kişiler Bürosu ekipleri, Zabibi’nin gönderdiği son videoya dayanarak katilin ipucunu buldu. Soruşturma sırasında, kendisi de bir araba galerisinde çalışan Yemen uyruklu Ahmed D. ile tanıştığını öğrendi. Polis, Ahmet D.’yi gözaltına aldı.

CİNAYETİ BİRLEŞTİRDİĞİNİ ONAYLADI

Asayiş Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Bürosu’nda ifadesi alınan şüpheli Ahmed D., ifadesini birkaç kez değiştirerek cinayeti işlediğini itiraf etti. Şüpheli, cinayeti şirket sahibi Suudi uyruklu Adnan İ., Adnan İ. da gözaltına alındı.

Polisin yaptığı incelemede, markete yüklü miktarda borcu olan Ahmed D.’nin, kiralık arabasını borçlu olduğu şirkete süren Nabil Zabiba ile karşılaştığı ve bir süre sonra Nabıl Zabiba’yı sahil şeridinde öldürdüğü belirlendi. Gürpınar.

VÜCUT ARAÇTA 100 KİLOMETRE YAPTI

Polis, cinayetin tüyler ürpertici ayrıntılarına da ulaştı. Ahmed D.’nin Zabiba’yı öldürdükten sonra arabayla yaklaşık 100 kilometre gittiği ve cesedini Bursa-Yalova yolunda ormana attığı belirlendi. Yapılan incelemede, zanlının cesedi araç içinde taşırken güvenlik kameralarına yakalandığı belirlendi.

KATİL BEDENİN YERİNİ GÖSTERİR

Kayıp Kişiler Bürosu ekiplerinde gözaltına alınan Ahmed D., polis ekiplerine cesedi nereye attığını gösterdi. 23 Aralık 2021’de atıldığı yerden çıkarılan ceset, incelenmek üzere adli morga kaldırıldı. Patronu Adnan İ. ancak suçlamaları reddetti.

Polise verdiği ifadede, Ahmed D.’yi kimseyi öldürmesi için kışkırtmadığı öğrenildi. Yetkililer olayın ikili arasındaki borçlardan kaynaklandığını söylerken, zanlıların işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Ahmet D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Patronu Adnan İ. serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu