Gündem

Omicron nedeniyle İngiltere’de yeni hastaneler kurulacak

NHS basın açıklamasında, hastanede yatışlar sırasında uygulanan tedaviler sayesinde salgının önlenebileceği açıklandı. Ulusal sağlık hizmetleri direktörü Stephen Powis, bu haftadan itibaren Bristol, Leeds ve başkent Londra dahil diğer 8 şehirde hastanelere 100 yatak daha sağlanacağını bildirdi. “Covid-19 vakalarındaki ve hastaneye yatış oranlarındaki artışla birlikte NHS şu anda bir ‘savaş durumunda’. Umarım yeni hub’ları kullanmak zorunda kalmayız” kayıt edilmiş.

Bu arada İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 vakalarındaki artışa ilişkin yaptığı açıklamada, aşıları tam olmayan kişilere sert uyarılarda bulundu. Destekleyici aşı lansmanının başarılarından bahseden Johnson şunları söyledi: “Henüz aşılarını tam olarak yaptırmamış, hastalığın kendilerine zarar veremeyeceğini düşünenlerle konuşmak istiyorum. Şu anda hastaneye gidenlere bak, sen de olabilirsin. Yoğun bakımlarda aşısız kişilerin yaşadığı gereksiz acıya bakın, onların yerinde olabilirsiniz. cümleleri kullandı.

‘SÜPER DALGA RULMANLAR’

4 bin yatak planlandı,süper dalgalı yatak ” İngiltere’de hükümet, salgının ilk dalgasında ‘Nightingale’ adı verilen birçok hastaneyi hizmete açmıştı ancak hastanelerin gerektiği kadar etkin kullanılmadığı bildirildi.

Bu arada sağlık çalışanları, artan vaka sayısı ve kendini tecrit etmek isteyen personel nedeniyle personel sıkıntısı olduğunu söylüyor.

Omicron mutasyonlu vaka sayısının artması nedeniyle dün İngiltere’de 189.000’den fazla vaka tespit edildi. İngiltere, Covid-19’a bağlı 148.000’den fazla ölümle Avrupa’nın en kötü etkilenen ülkelerinden biri olarak biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu