Gündem

Omicron’un merkezi oldu! Rekor üstüne rekor

İngiltere’de günlük koronavirüs (Covid-19) salgını vaka sayısı, salgının başlangıcından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Son hükümet verilerine göre ülkede son 24 saatte 129.471 yeni vaka tespit edilerek günlük vaka sayısı rekor kırdı. Son verilerle toplam vaka sayısı 12 milyon 338.000 676’ya yükseldi. Daha önce en fazla günlük vaka sayısı 122 bin 186 ile 24 Aralık’ta kaydedildi.

Hastaneye kaldırılan hasta sayısı bir önceki haftaya göre %38 arttı

Ülkede son 24 saatte Kovid-19’dan 18 kişi hayatını kaybederken toplam can kaybı 148 bin 21’e ulaştı. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) göre, Kovid-19 nedeniyle hastanede tedavi gören hasta sayısı -19, 9.546’ya yükseldi.Ülkede 3 Mart’tan bu yana hastanede tedavi gören en yüksek hasta sayısına ulaşılırken, hasta sayısının bir önceki haftaya göre %38 artış gösterdiği açıklandı.

Ek önlem yok

Öte yandan İngiltere hükümeti, yeni yıla kadar başka bir kısıtlama getirilmeyeceğini açıkladı. Sağlık Bakanı Sajid Javid dün hükümetin Covid-19’a karşı aşılamaya odaklandığını ve yeni yıla kadar yeni bir kısıtlama getirmeye gerek olmadığını söyledi. Javid, Ocak ayı verilerine dayanarak gerekli görülmesi halinde ek kısıtlamaların getirilebileceğinin sinyalini vermişti.

MANCHESTER (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu