Gündem

Önder Karaveli: Beşiktaş’ın oyunu çok daha güçlü bir oyun olmalı

Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli, Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında Konyaspor’a karşı oynadığı maçın ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Konyaspor’u galibiyetinden dolayı tebrik eden Önder Karaveli, yeşil-beyazlıların ligdeki yerini hak eden bir oyun ortaya koyduğunu söyledi. karavel,”Konyaspor’da yaptığımız analizlerde, oyunun organizasyonunu başlatan, oyunu toparlayan, beklentileri biraz daha öne koyan ve orta saha oyuncularından ziyade yanlarını kullanmaya çalışan bir takım olduğunu biliyorduk. hızlı oyuncularıyla pozisyon bulmaya çalışan bir takım ve kompakt bir takımdı. Onları en başından durdurmayı planladık. Ön sahada tam bir baskı olmamasına rağmen, rakibi caydıracak bir çözüm düşündük. Maçın başından beri düşündüğümüz kadar önde gitmedi ama bence oyuncularımız sahayı iyi savundu. Konyaspor’un özellikle maçın ilk yarısında çok etkili pozisyonlar bulduğunu ve maçı her zamanki coşkusu, daha etkili ve hücum pozisyonlarıyla oynayabileceğini düşünmüyorum. Bizim açımızdan, o kadar zengin bir oyun değildi. Özellikle hücum anlamında çok zengin bir maç değildi. Bence iki takımın da birbirine karşı ve dengeli bir şekilde oynadığı bir oyun.” kayıt edilmiş.

“Oyuncuların seviyesini en kısa sürede yükselteceğiz”

Karaveli, maç sırasında oyunu engellediğini ve rakibin tepki gösterdiğini söyledi. Oyuna giren oyuncuların yüksek katkı sağlayamadığına değinen Karaveli, şunları kaydetti:Özellikle oyuna giren iki oyuncumuzdan çok fazla hücum katkısı alamadık bu da oyunumuzu geliştirip rakip bölgeye getirmek yerine geri gelmesini sağladı. Rakibin yaptığı değişikliklerle oyuna getirilen oyuncular. Ama bence ne Konyaspor ne de Beşiktaş çok pozisyon zenginliği olan ve maçın tamamında görsel zevki yüksek olmayan bir maç oynamadı. İki takım son derece dengeli olmaya çalıştı. 90. dakikada geri koyduğumuz bir pozisyon. Ceza sahası içinde ve hatta kale sahası içinde neredeyse daha kalabalık olmamıza rağmen kalemizde daha kalabalık olmamıza rağmen önde bitiremediğimiz bir pozisyonda gol yedik. Çok fazla maç trafiğinin iki takımı da olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Oynanan oyun her iki takım için de daha üst seviyede olmalıydı. Kendi açımızdan baktığımızda Beşiktaş maçı bundan çok daha güçlü bir maç olmalı. Bundan çok daha iyi bir oyun olmalı. Gelişmeli ve gelişmelidir. Umarım en kısa zamanda oyuncularımızın seviyesini yükseltiriz.“dedi.

“Hakemler ve kararları hakkında konuşmak istemiyorum”

Karaveli, bir muhabirin hakemin performansıyla ilgili sorusuna şu yanıtı verdi: “Hakemler ve kararları hakkında konuşmak istemiyorum. Oynanan oyunla ilgili her türlü sorunuza açığım. Varsa lütfen sorunuz. Oyunla ilgili sorular cevaplamak için buradayım.

“Ben Beşiktaş Kulübü çalışanıyım”

Bir gazetecinin Beşiktaş’taki kariyeriyle ilgili sorusuna Karaveli, “Benim açımdan Beşiktaş Kulübü çalışanıyım. Beşiktaş Kulübü bana bir görev verdi, tuttum. Daha sonra Sergen hocamızın ayrılmasıyla A Takımı’na bir görev verildi ve ben de elimden geldiğince doğru ve anlaşılır bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Aslında belirsizlik diye bir şey yoktur. Kulübümüz bu konuda en kısa sürede en net ve net kararı verecek ve en kısa sürede açıklama yapacaktır. Hiç şüphe yok ki Beşiktaş en kısa sürede doğru organizasyona ulaşacaktır.‘ diye cevap verdi.

KONYA (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu