Gündem

Özge’nin ölümünde mermer cilası olduğu iddia edilen sıvı inceleniyor

Olay, 27 Aralık akşamı Aydın-İzmir karayolu üzerinde bir otelde meydana geldi. Otelin halkla ilişkiler bölümünde çalışan Özge Çivici, işyerinde yılbaşı partisi tanıtım broşürlerini dağıtarak odasına geldi. Burada plastik şişedeki şeffaf sıvıyı su zannederek içen Çivici, bir süre sonra hastalandı. Otel görevlilerinin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırılan Çivici, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Otopsinin ardından Çivici’nin cenazesi dün toprağa verildi.

EVDE İÇECEK İDDİASI

Olayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı. 1.5 litrelik plastik şişenin Çivici’nin masasında tek başına durduğu ve su benzeri bir kimyasal içerdiği söylendi. İlk olarak Selçuk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çivici’nin, mermer cilası olduğuna inanılan sıvıyı iş yerinde değil evinde içtiğini söylediği öne sürüldü. Selçuk Devlet Hastanesi’nde bilinci açık olan Çivici’nin tedbir amaçlı nakledildiği Katip Çelebi Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdiği bildirildi. Çivici’nin ölümünün ardından başlatılan soruşturmada, aile üyeleri ve otel çalışanlarının ifadelerinin alındığı ve plastik şişedeki kimyasalın laboratuvara gönderildiği bildirildi.

“ZEMİN PARLATILMASI İÇİN MERMER CİLA KULLANILIYOR”

Mermer işiyle uğraşan Cesur Mustafa Ayva (37) mermer cilasının profesyoneller tarafından kullanılması gereken bir kimyasal olduğunu söyledi. Sadece temizlik ve bir kısmı cilalama için kullanılır. Kullanılan yüzeye bağlı olarak birçok farklı tip ve marka mermer parlatıcı vardır. Mermer cilalama kolay ulaşılabilen bir ürün değildir. Sektörümüzde kullanılmaktadır. Gidip mermerlerini cilalayamazsın. Profesyoneller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. madde. Asidik maddeler içerir. Keskin bir kokusu vardır. Sarhoş olduğunda ciddi hasara neden olabilir.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu