Gündem

PKK’ya çok kritik bir darbe daha! Mehmet Emin Ekinci öldürüldü…

PKK/KCK’nın sözde HPG dış ilişkiler yöneticisi “Cevher” lakaplı Mehmet Emin Ekinci, kuzey Irak’ta MİT ve TSK’nın ortak operasyonu sonrasında etkisiz hale getirildi.

MİT ve TSK’nın koordineli operasyonunda, Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde HPG dış ilişkiler sorumlusu olarak görev yapan “Cevher” kod adlı terörist Mehmet Emin Ekinci hedef alındı. Kuruluş üst yönetiminin irtibat ve transferini koordine eden ve kuruluş üst yönetiminden aldığı özel talimatla 2020 yılında Gara’ya atanan Ekinci, ortak operasyonda etkisiz hale getirildi.

YÜKSEK DÜZEY KURULUŞ ÜYELERİNE YARDIM ETTİ

Türkiye’de PKK/KCK eylemlerine katılan ve geçmişte güvenlik güçlerini takip eden Ekinci’nin 2011 yılında Irak’a kaçarak örgütün kırsal kadrolarına katıldığı belirlendi. Irak’ın sözde Zagros bölgesinde bir süre çalıştıktan sonra Kandil’e atanan Ekinci’nin uzun süredir üst düzey örgüt mensuplarına yardımcı olduğu öğrenildi.

Kandil’deki faaliyetlerinin ardından Sincar’a atanan Ekinci’nin, örgütün Sincar’da kayıplar vermesi üzerine Kandil bölgesine çekildiği bildirildi.

ÖZEL TALİMATLARLA GARA’YA AİTTİR

2020 yılında Gara’da PKK/KCK’nın dış ilişkiler birimine yönelik gerçekleştirilen operasyonların ardından, Ekinci’nin, örgütün üst düzey üyelerinin temas ve teyakkuz gibi faaliyetlerini yeniden harekete geçirmek için bu bölgeye özel olarak görevlendirildiği öğrenildi. kurum yöneticilerinin transferleri durdurulmuştur.

ORGANİZASYON PERSONELDE ÇÖZÜMÜ HIZLANDIRIR

MİT tarafından yürütülen özel operasyonlar nedeniyle korunaklı alanlardan çıkamayan üst düzey PKK/KCK yetkililerinin, örgütü bir arada tutmak ve kendileriyle iletişim kurmak için güvenilir isimlere güvendiği belirtildi. son. Bu nedenle örgüt içindeki kritik görevler için düzenlenen bu tür operasyonların, örgütün iletim ve iletişim kanallarını kesmekle kalmayıp, örgütün yöneticileri arasındaki çözülmeyi de hızlandırdığı bildirildi.

MSB: YILDIRIM BÖLGESİNDE 2 NÖTRLEŞTİRİLMİŞ TERÖRİST

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

MSB Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Mehmetçi’nin nefesi teröristlerin sırtında! Irak’ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen iki PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin inlerine girmeye, barınaklarını yıkmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu