Gündem

Rakip marketçinin kafasına silah dayadı

Olay, önceki gün saat 21.30 sıralarında Esentepe semtinde meydana geldi. Mahallede 16 yıldır market işleten Ümit Uçar ile yaklaşık 8 yıl önce aynı sokakta market açan akrabası Fevzi Ç. arasında “müşteri kapma” iddiası yaşandı. Fevzi Ç. halasının oğlu Ümit Uçar’ı müvekkillerinden hırsızlık yapmakla suçladığı iddia edildi.

Önceki günün akşamı Fevzi Ç. Ümit Uçar markete giderken kafasına silah doğrulttu. İçerideki müşteriler ve diğer aile bireyleri Fevzi Ç’yi durdurmaya çalıştı. Babası ve müvekkilleri silahı Fevzi Ç’den kapmaya çalıştı. Kavga sırasında Fevzi Ç. Ümit Uçar’a kafa attı. Ümit Uçar’ın oğlu Tayfun Uçar da Fevzi Ç’ye müdahale etti. babasını savunmak için

Olaya müdahale eden babası ve müvekkilleri Fevzi Ç’yi dışarı çıkardı. Çatışma dışarıda da devam etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ümit Uçar, Fevzi Ç. hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan Fevzi Ç.’nin karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

‘MERMİ SİLAHIN AĞZINA VERDİ VE DOĞRUDAN KAFAMI SALDIRDI’

Olay anını anlatan Ümit Uçar, “Dükkanıma silahla girdi, mermiyi tabancanın namlusuna dayayıp doğrudan kafama dayadı. Kafama kurşunla vurdu. Zaten silahı ihlal ediyor. Ev. Geldi ve yaptı. birdenbire dayanılmaz bir his var galiba 16 yıldır tüccarım burada kötü biri olsam 16 yıldır tüccar olamazdım o da aynı şekilde market açtı 8 ay önce cadde.Müşterilerimizin potansiyelini gördü ve iş yapacağını sandı.Sanırım o da küçük bir iş yapıyordu.Gelip bize bunu yaptı.İçeri girer girmez bize lanet etti. bu arkadaş kendini Azrail zannediyor sanırım canımızı almaya geldi o ve babası geldi güya babası onu sakinleştirmeye çalışıyordu ama ben onu hiç öyle görmedim benim de bir sorunum var gözümle kısa süre önce ameliyat oldum ondan şikayet ettim . Hastaneye gittim ve bir saldırı raporu aldım. 5-6 ay önce ameliyat oldum. da şikayet etti. Süreç adalete teslim edildi. Daha sonra kabul ettik ve konuyu gündeme getirdik. kapattık” not alınmış.

“BABAMIN GÖZÜNDEKİ LENS KAYDI”

Ümit Uçar’ın oğlu Tayfun Uçar, “Kapının dışında midye satıyordum. Müşterilere baktım. Bir anda babamın koşarak geldiğini gördüm. Ne olduğunu merak edip içeri girdim. tabancasını beline doladı ve bir tabanca çıkardı. Ben de babamı savunmaya gittim. Kısa bir kavga oldu. Kavga sırasında tabanca yere düştü. Geri aldı. Ne yapmaya çalıştığını ona bağırdım, silahı elinden almaya çalıştım, yapmadı. Babası da onu almaya çalıştı ama o silahı vermedi. Babamı dövdü. Babamın gözünün merceği kaymış.O konuştu.

KAMERADA NE OLDU

Bu anlar iş yeri güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde çarşı içinde ve dışında yaşanan arbede Fevzi Ç. silah doğrultup Ümit Uçar’a vurmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu