Gündem

Sağlık Bakanı Koca, yeni yıla sağlık çalışanlarıyla birlikte girdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Anadolu Sağlık Müdürlüğü Üsküdar’daki komuta kontrol merkezini ziyaret ederek yeni yıla sağlık çalışanları ile girdi. Koca, telsizden 112 ambulans çalışanını arayarak yeni yılı kutladı. Sağlık Bakanı Koca, Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nde yeni yılın ilk bebeği olan Umut Eliz’in bebeğin ailesini görüntülü arayarak tebrik etti. Umut Eliz Haşim ve Aysun Şengör bebeklerinin ebeveynleri Bakan Koca’ya teşekkür etti.

Bakan Koca, Komuta 112 telsizinden sağlık personelini arayarak, “Beni sesimden tanıyorsunuz sanırım. Siz değerli 112 çalışanlarımızın yeni yılını kutlar, tüm sağlık çalışanlarımıza iyi çalışmalar dilerim. 2022 huzurlu, mutlu ve güvenli bir yıl olacak. Özellikle bugün İstanbul’dan. Yeni yıla girmenin anlamı var. Bildiğiniz gibi, en son Omicron varyantı ile ilgili yoğun bir program var.

İstanbul’da vaka sayısında 5 kat artış görüyoruz. Vaka sayısının yüksek olmasına rağmen hastane yükümüzün aynı oranda olmadığını hatta artmadığını belirtmekte fayda var. Yeni yılın özellikle sağlık çalışanlarım için daha huzurlu ve güvenilir bir yıl olmasını, hasta-hekim ilişkisinin hizmet ortamının daha güvenilir olmasını temenni ederim. Hepinize mutlu, huzurlu, güvenilir ve daha az yorucu bir yeni yıl diliyorum.

YENİ YILIN İLK BEBEĞİNİN AİLESİNE TEBRİKLER

Tablette yeni yılın ilk bebeği ile bir video gösteren Bakan Koca, “Aydınlanmışsınız tebrik ederim. Üzgünüm, bu heyecanı sana gelip bebeği görmek istiyorum. Ama bildiğiniz gibi salgın devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz haftadan itibaren yeni varyantın da etkisiyle şanzımanın yüksek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, teknolojinin bu yaratıcılığından yararlandığınız için sizi tebrik etmek istedik. ” kayıt edilmiş.

Anne Aysun Şengör, Bakan Koca’ya, “Çok teşekkür ederim Bakanım. Yine de seni görmek çok güzel. Bakan, bebeğin sağlığı hakkında anne ve doktordan bilgi aldı. Bakan Koca’nın İstanbul Sağlık Müdürlüğü Anadolu Komuta Kontrol Merkezi personeli ile yapacağı görüşmenin ardından İstanbul’daki hastaneleri ziyaret edeceği öğrenildi.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu