Gündem

Sarayda Çinli ajan alarmı! Prens Philip’in kurduğu vakfa sızdılar

Posta.com.tr | Gerçekte istihbarat ajanlarının küçük yaşta düşünülmesi, FaithInvest’te düşünülena sızdığı gerçeğidir. Ajanların, operasyonları gerçekleştirmek ve vakıfta nüfus için herkesi kandırdığı düşünülüyor. Edinburgh Dükü Prens Philip ile tanışabilmek için vakfı kullanarak Windsor Kalesi’ne girdi. Philip’i ele alalım, ayrıca Buckingham Sarayı’nda vakfin öncüsü Martin Palmer adasıyla tanışmıştı.

Açıklamalar, Birleşik krallık’taki Çin ajan zincirinin Parlamento’ya da sızmayao bölümünden çıkarılmasından sonra yapıldı. İstihbarat kaynakları, MI5 tarafından suçlanan ve Pekin için çalışan komünist ajanların 2017’de sarayı ziyaret etmek ortaya çıktı.

Ajanlar ayrıca Palmer’ın ikinci bir vakıf aracılığıyla da Prens Philip ile birkaç kez bir araya geldi.

Ajanlar, dini bir organizasyon olan Çin Taocu Derneği tarafından yönetiliyor. FaithInvest güçlerine katkılarını, oğul delegesini 2017’de saraya gönderdi. Ajanlar, Pekin’deki Birleşik Cephe Çalışması Departmanı tarafından yönetiliyor. Bir kaynağa göre bu departman, rejime hizmet etmek için daha fazla bilgi edinilebilir. Ayrıca istihbarat ve dış müdahaleler de karışıyorlar.

CASUS AĞINDA YER ALIYORDU

Bu ayın başında Parlamento’da nüfus edinmeye için MI5’tan bilgiine Christ Lee, Çin’ veren casus ağları arasında yer alıyordu.

yanında, To baroneates’in evlerinde kahvaltı sofrası bir toplantıda Ötesi Hanım hakkında bilgiler arasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu