Gündem

Sedanur’un ailesi isyan etti: Kızım onların yüzünden canavar oldu

23 yaşındaki Sedanur Şen’in babası İbrahim Şen, geçtiğimiz Perşembe günü Maltepe’deki otel odasında ölü bulundu. “Onu kasten otel odasına götürüyor. Kızımı sırf uyuşturucu vermek için öldürüyor. Sağlığına dikkat ediyor, yağ yemiyor, spor yapıyor. Onlar sayesinde kızım canavar oldu. Kızım gibiydi. ‘Baba uyuşturucu alırsam ölürüm. Doktorum beni hiç almıyor, kullanmıyor. ‘Geçecek’ dedi. not alınmış.‘ dedi.

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü Maltepe Cevizli Mahallesi’ndeki 30 Ağustos Caddesi’ndeki otelin 15. katında meydana geldi. Anlaşılan, Sedanur Şen (23) ve Serdar Yazıcı (32) otele giriş yaptıktan sonra sabah çantasıyla birlikte odadan çıkan Serdar Yazıcı, otel çalışanlarına kız arkadaşı Sedanur Şen’in uyanmadığını ve vücudunda morluklar olduğunu söyledi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Sedanur Şen’in hayatını kaybettiğini belirledi. Şen’in herhangi bir saldırı belirtisi göstermeyen cesedinin Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldığı bildirildi.

YARGI İNCELEMEYLE YAYINLANDI

Olayın ardından Serdar Yazıcı polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Serdar Yazıcı’nın “uyuşturucu ticareti ve üretimi”, “uyuşturucu kullanımı” ve “dolandırıcılık” geçmişi olduğu öğrenildi. Yazıcı, polise verdiği ifadede, kendisi ve kız arkadaşının geceleri uyuşturucu kullandığını, sabah cesedin mora döndüğünü gördüğünü ve uyanmadığını söyledi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Yazıcı, Anadolu adliyesine sevk edildi. Şüpheli, savcının sorgusunun ardından tutuklama talebiyle Serdar Yazıcı’yı yeniden adliyeye sevk etti. Yazıcı, adli inceleme şartıyla serbest bırakıldı.

“PSİKOLOJİK BİR BOZUKLUK İÇİN KIZ İLETİŞİMİ”

Adli Tıp Kurumu’ndan alınan Sedanur Şen, geçtiğimiz Cuma günü Karacaahmet mezarlığında toprağa verildi. Sedanur Şen’in babası brahim Şen, kızının bipolar bozukluk nedeniyle tedavi gördüğünü ve bu nedenle uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyledi. 23 yaşındaki meleğimi gömdüm. Suçu olmayan, sadece psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve psikolojik rahatsızlığı nedeniyle uyuşturucuya da bulaşan bir kız çocuğu. Hem maddi hem de psikolojik tedavi görüyordu. Bipolar benim çocuğum. O bir melekti, yani öyle olduğunu söyleyebilirim. Bizi herkes tanır. Yalan söylemek zorunda değilim. Çocuğumu aldattılar. Çocuğuma bir çip koydular, uyuşturucu önleyici. Çok sayıda ilaç bağışlandı. Tıbbi gözetim altında eve götürüldü.” not alınmış.

“KIZIMI SADECE MADDE VERMEK İÇİN ÖLDÜRÜYOR.”

Neşeli, “Evde dinlenmesi gerekiyordu. Ama madde sıkıntısı çekiyor, dışarı çıkıyor. Bir şey yapmayacağıma yemin ediyor. Ama bu piçler onu arıyor, bir şekilde buluyorlar. Çocuğu cesaretlendiriyorlar. Çocuğumun ayağı kırıldı. İltihap. 23.30’da hastaneden eve geliyordu. 30 iğne. Olması gerekiyordu. Kızımı orada sadece ilaç vermek için öldürüyor. Kızım, “Baba evet. Uyuşturucu alıyorum, öleceğim. Doktorum asla almamamı, kullanmamamı, düzeleceğini söyledi. not alınmış.‘ dedi.

“KIZIM ONLAR SAYESİNDE CANAVAR OLDU”

İbrahim Şen, kızını anlatan, “Meleğimizdi, sokakta kedi toplayan, kimseye zarar vermeyen, duyarlı, temiz, üniversitesini başarı ile bitirmiş, turizm ve otel işletmeciliği mezunu, spor eğitmenliği sertifikası almış, uğraşan bir kızdı. spor yapıyor. Sağlığına dikkat ediyor, yağ yemiyor, spor yapıyor. Kızım onlar yüzünden canavar oldu” not alınmış.

“Benim için çocuğuma tedavi olurken iğne yapan katil”

Sanık Serdar Yazıcı’nın serbest bırakılmasına tepki gösteren Peder İbrahim Şen, şunları söyledi: “Bana verilen bilgiye göre otelde yapılan aramalarda çantasında bir ateşli silah bulundu. Uyuşturucu üretmekten sabıka kaydı var. Uyuşturucu ticareti yapmaktan sabıkası var. Bu kişinin neden serbest bırakıldığını sormak istiyorum. . Biz zaten şikayette bulunduk. Çocuğum yandı, biz yandık. 23 yaşındaki bu adam gitti. Çocuğum tedavi görüyor. Bana göre, ona bilerek enjekte eden katildi” dedi.

“BEN BANA GİDERKEN ‘KIZINIZDAN KORKMAYIN’ DEDİ

Sedanur’un annesi Sevinç Şen, yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı. Sevinç Şen,Onu en son ayın sekizi Çarşamba günü gördüm. Enjeksiyon için aldım. Ayağındaki enfeksiyon nedeniyle sabah, öğlen ve akşam sızı oldu. Dışarı çıktı, izin aldı. “Anne canım sıkılıyor bir şey yapmayacağım. Biraz sahile gideyim. Arkadaşım benim yanımda güvenli bir arkadaştır. ‘ not alınmış. Saat 23:00 gibi tıp merkezinde buluşacağımızı söyledi. Sonra enjeksiyon için buluştuk, arabasıyla geldi. Onu orada beklerken gördüm, neden beklediğini merak ettim. Sonra ‘Anne ben arkadaşlarımla Beşiktaş’a gideceğim.’ not alınmış. Hayır gidemezsin, bunu bana sorma. Doktorunuz size ne dedi: “20 gün evde kal, dışarı çıkma, temiz kal Seda.” dedim, dedim. Ayrıldık, çocuğun arabasına bindi. “Arkadaşım beni bırakacak. not alınmış. Sonra onları bırakıp gittim. ‘Anne, biz de seni bırakıyoruz.’ not alınmış. Beni eve bıraktılar. Evime giderken bana dedi ki: “Korkma, kızın bana emanet. Ertesi gün ilaç zamanıydı. Telefonunuz alarmı çalar. Aradım, sosyal medyadan mesaj attım sonunda. Kızım lütfen beni dinle dedim tedavi saatin bitti. Ayağındaki yarayı iyileştirmeliyiz. Kayınvalidem aradı ve polisin geldiğini söyledi. Sonra birlikte karakola gittik. Polisler birbirine bakıyor, nasıl diyeceklerini bilmiyorlardı.” not alınmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu