Gündem

Siyasilerden peş peşe 12 Eylül 1980 darbesi mesajları!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 12 Eylül darbesinin 41. yıl dönümünde yayınladığı mesajında, “Bu arada biz 12 Eylül darbesini planlayanları yargıladık, darbecileri yargıladık. 28 Şubat Devleti, Temmuz’un hainlerini yargıladı. 15 ve siyasilerimizin dönüşünü sağladık. ve 1960 darbecileri tarafından asılan devlet adamları. ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop: 1960 darbecilerinin astığı devlet adamlarımızın itibarını teminat altına aldık

Başkan Yardımcısı Oktay12 Eylül 1980 askeri darbesinin 41. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından açıklama yapan Oktay, “Millet olarak yıllardır demokrasimizi bozanları, milletimizin iradesini yok sayanları asla unutmadık ve unutmayacağız. aziz milletim, 27 Mayıs güçleri, 12 Eylül’ü örgütleyenler ve Şubat’ın destekçileri. 28 ve 15 Temmuz. 12 Eylül’ün üzerinden 41 yıl geçmesine rağmen yaşananları utançla hatırlıyor, bugün de kararlılıkla tekrarlıyoruz; millet üzerindeki gücü tanımadık ve tanımayacağız” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLMAYACAKLAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 12 Eylül darbesi gibi her darbe de ülkemizi “memleket” yapmak isteyenlerin kurgusudur. Hedefleri bağımsız ve özgür bir Türkiye’dir. Amaçları Milletin birliğidir. Denetimin araçları, devletin maskeli işbirlikçileriyle istikrarsızlığı ve işlevsizliğidir. Bir daha asla yapmayacaklar.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: 12 Eylül; Milli iradeye ihanet darbesi, “sağdan soldan” diyerek halkımızı katleden, Türkiye’yi kendi karanlıklarına çekmek isteyenlerin geride bıraktığı bir utanç günü.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Milli irademizi ve demokrasimizi hedef alan karanlığı unutmayacağız. 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

“Yasal vatanseverlik YOK”

AK Parti Sözcüsü Mer Çelik: 15 Temmuz darbe girişimine karşı halkın direnişi ve Cumhurbaşkanımızın o geceki kararlı ve kararlı tutumu, ülkemizi ve demokrasimizi düşman işgaline karşı korumuştur. 27 Mayıs darbesinden bu yana süren bu düşmanlığa karşı mücadelemiz devam edecektir.

Darbelere ve vesayet girişimlerine gerekçeler uyduranlar, silahlı darbeye kalkışanlardan daha çok ülkemize düşman olmuşlardır. Sahte bir vatanseverlik anlayışını demokrasinin önüne koymaya çalıştılar. Yasadışı vatanseverlik yoktur.

12 Eylül darbesinden 15 Temmuz darbe girişimine kadar millet düşmanları defalarca demokrasimize saldırdı. Her darbe millete düşmanlıktır. Darbe ve vatanseverlik el ele gidemez. Kendi milletine silah çekenler ülkemize düşman olmuşlardır.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Tarihin kara noktalarından biri olan 12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçti. Yaşanan acılar, zulümler ve kayıplar elbette unutulmadı. Bugün unutulmayan bir şey daha var: Darbecilerin/destekçilerin üzerine yapılan lanetler.. Hükümdarlıklarının uzun süreceğini düşündüler; Halk kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu