Gündem

Son dakika haberi: ABD’de yangın felaketi! Çok sayıda ölü ve yaralı var

ABD’nin New York eyaletinin Bronx bölgesinde 19 katlı bir apartmanda çıkan yangında 9’u çocuk toplam 19 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Endişe, New York İtfaiyesi (FDNY) yetkilisi ve bir şehir yetkilisi tarafından teyit edilen ölü sayısının artmasıdır.

FDNY komiseri Daniel Nigro düzenlediği basın toplantısında, yangında aralarında çocukların da bulunduğu en az 63 kişinin yaralandığını ve bunlardan 32’sinin hayatlarını tehlikeye attığını söyledi. Nigro, yangında “çok sayıda can kaybının” beklendiğini söyleyerek kesin bir sayı vermedi.

Olay, 87 kişinin ölümüne neden olan 1990 yangınıyla karşılaştırıldı.

İtfaiye ekiplerinin her katta kurbanlarla karşılaştığını kaydeden Nigro, kurbanlardan bazılarının binadan kalpleri ve nefesleri kesilerek tahliye edildiğini söyledi. Nigro yangını, 1990 yılında eski kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra kulüpten atılan bir adamın binayı ateşe verdiğinde 87 kişinin ölümüne neden olan Happy Land Social Club yangınına benzetti. Yangının binanın ikinci ve üçüncü katlarını kaplayan dubleks bir dairede başladığını ve ekiplerin müdahale sırasında apartman kapısını açık bulduğunu anlatan Nigro, bunun yangının hızlanarak dumanın hızla yayılmasına neden olduğunu anlattı. üst katlarda.

New York Belediye Başkanı Eric Adams yaptığı açıklamada, “Modern zamanlarda New York’ta tanık olduğumuz en kötü yangınlardan biri olacak.” Dedi.

Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, soruşturma başlatıldığı bildirildi.

NEW YORK (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu