Gündem

Son dakika haberi: BDDK’dan o paylaşımlar hakkında suç duyurusu

TRT Haber’in BDDK kaynaklarından Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk’tan aldığı bilgiye göre, “Bir bankanın itibarını zedeleyecek veya zarar verebilecek asılsız bilgilerin kasıtlı olarak verilmesi veya yayılması söz konusu olamaz. itibarını veya servetini. ”Geçer’in de aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

BDDK AÇIKLAMA

BDDK’dan yapılan açıklamada, “Kurul hareketlerini manipüle etmek amacıyla sosyal ağlar ve medya organlarında yaptıkları yayınlar nedeniyle Kurumumuzca aşağıda belirtilen Twitter hesapları ve şahıslar hakkında Bankacılık Kanunu’nun 74. maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulmuştur. dahil edilmiştir.

“GEÇMİŞTE MERKEZ BANKASI BAŞKANI OLAN KİŞİ BU SUÇU İŞLEMİŞTİR”

Geçen hafta ortak bir AHaber sayısında eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın dövizlerle ilgili yaptığı açıklamalar hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçinde bulunduğumuz süreç bu anlamdaki iddiaların gerçek dışı, yanıltıcı olduğunu ortaya koydu. ve manipülatif, hepsi birkaç saat içinde. Bu beyan ve iddialar kanunlarımıza aykırıdır. Merkez Bankası’nı itibarsızlaştıracak yalan haberler yayamazsınız. Piyasa kurcalama eylemleri, piyasayı aldatamazsınız. Finansal piyasaların ve piyasaların manipüle edilmesi suçtur. Burada af yok. Yapanlar hakkında yasal işlem yapılacak. BDDK bu konuda harekete geçmiştir. Geçmişte Merkez Bankası başkanı olan kişi de bu suçu işledi. Hele Merkez Bankası’na başkanlık yapacaksanız, yol gösterici olacaksınız, onlar bunu dikkate alacaklardır. Kamu görevi yapmış bir kişi, kamu aleyhine açıklama yapamaz. Burada bir sorun var, yine birlikte bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bedelini de ödeyeceklerdir. Üye yüzünden gözyaşı dökecek ama bedelini tazminat olarak ödeyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu