Gündem

Son dakika: Maltepe’de yapılacak aşı karşıtı eyleme İstanbul Valiliği izin verdi

İstanbul Valiliği, aşı karşıtlarının Maltepe’de düzenleyeceği mitinge izin verdi.

Anadolu Birliği Partisi, İstanbul Valiliği’ne “Anayasaya sahip çıkma inisiyatifi toplanıyor” çağrısında bulunarak, 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe miting alanında miting düzenlenmesini talep etti. Talep vali tarafından kabul edildi.

Valiliğin toplanma yeri talebinin, Sağlık Bakanlığının salgın hastalıkların yönetimi ve çalışmasına ilişkin Kılavuzda belirtilen kurallara uyulması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması şartıyla uygun görüldüğü belirtildi. . , tarihler ve saatler. .

AYİNLERİN HAZIRLANMASI

Kovid-19 aşısı karşıtları, 11 Eylül’de İstanbul Maltepe’de “Le Grand Réveil” adı altında bir miting düzenlemeye hazırlanıyor. Uzmanlar, aşı karşıtlarına “bu bir halk sağlığı sorunudur” diyerek tepki gösteriyor.

MALTEPE YÖNETİMİNDEN YETKİ YOK

Bilim dünyasının karşı çıktığı mitinge Maltepe Kaymakamlığı tarafından izin verilmedi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe’de “Anayasal Koruma Girişimi toplanıyor” temalı miting düzenleneceğine dair bazı haber ve sosyal medya hesaplarında haber ve paylaşımların olduğu belirtildi. Maltepe Kaymakamlığı’nın izniyle Ralli Bölgesi. 23 Ağustos’ta Anadolu Birliği Partisi tarafından etkinliğin düzenlenmesi için izin alınması için talepte bulunulduğu, ancak toplu etkinliklerin yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bulaşma riskini artıracağı düşünülerek buna izin verilmediği kaydedildi. ) ve salgını kontrol etme çabalarını engeller.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu