Gündem

Son dakika olarak duyuruldu! Putin karantinada! En son Esad ile görüşmüştü…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çevresinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının tespit edilmesi nedeniyle kendini izole etti. Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin’in Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

Putin’in, bu hafta Duşanbe’de yapılması beklenen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (CTSC) ve Şanghay İşbirliği Örgütü’nün (SCO) Afgan meselesiyle ilgili toplantılarına katılacağının belirtildiği açıklamada, hayır bizzat değil, İnternette, “Putin, çevresinde tespit edilen Kovid-19 vakalarıyla bağlantılı. Bir süre tecrit durumuna uymak zorunda olduğunu söyledi. İfadesi kullanıldı.

Dün Tokyo’da düzenlenen Paralimpik Oyunlarında madalya kazanan sporcularla yaptığı konuşmada Putin, çevresinde Kovid-19 vakalarının arttığını ve kendini tecrit durumunda olduğunu söyledi.

Bu arada Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov gazetecilere verdiği demeçte, Putin’in çevresinde çalışan bazı kişilerin yeni tip koronavirüse yakalandığını söyledi. Putin’in sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Peskov, “Putin’in kendini izole etmesi çalışmalarına engel değil. Online programlara katılacak. not alınmış.

RUSYA’DA EVDE VE HASTANEDE TEDAVİ EDİLEN KİŞİ SAYISI EN YÜKSEK RAKAMLARA ULAŞTI

Rusya Koranavirüs Enfeksiyonlarını Kontrol ve Önleme Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte toplam vaka sayısı 17.837 artarak 7 milyon 176.000 85’e ulaştı. Son 24 saatte virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 781 artarak toplam ölü sayısı 194.000 249’a yükseldi.

Ülke genelinde salgının başlamasından bu yana virüs nedeniyle şu anda hastanelerde ve evde tedavi görenlerin en yüksek rakam olan 563.000.803’e ulaştığı kaydedildi.

Bugüne kadar bu sayı en fazla 8 Ocak’ta 563 bin 754’e yükselmişti.

POUTINE, MOSKOVA’DA SABAH SAATLERİNDE ESAD GÖRÜŞÜYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da Beşar Esad ile görüştü. Daha önce duyurulmayan görüşmeyle ilgili Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Putin, Esad ile Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi.

Esad’ın muhalefetle görüşmelerinin önemli olduğunu vurgulayan Putin, “Umarım bu süreç devam eder. Ancak tüm güçlerin Suriye’de toplanması ülkenin kendi ayakları üzerinde durmasını ve gelişmeye başlamasını sağlayacaktır. not alınmış.

Suriye topraklarının önemli bir bölümünün terörden arındırıldığını savunan Putin, “Teröristler ciddi zarar gördü. Sizin liderliğinizdeki Suriye hükümeti bölgenin %90’ını kontrol ediyor. Bana göre asıl sorun, yabancı silahlı kuvvetlerin sizin rızanız olmadan, Birleşmiş Milletler kararı olmadan uluslararası hukuku açık bir şekilde ihlal edecek şekilde hareket etmesidir. ülkenin Suriye’nin bazı bölgelerinde yer almasıdır. dedi.

Ülkenin yeniden inşası için tamamen meşru bir hükümet tarafından kontrol edilmesi gerektiğini bildiren Putin, “Ne yazık ki ülkenin sadece bir bölümünü kontrol etmekle kalmayıp onlara karşı terör eylemleri gerçekleştirmeye devam eden teröristlerin direniş yuvaları siviller. . , hala var. Ancak, siviller kurtarılan bölgelerde kalmaya devam ediyor. Davetiniz üzerine sizi ziyaret ettiğimde, insanların gerçekten huzurlu bir hayat bulmak için nasıl evlerini yeniden inşa ettiklerini kendi gözlerimle gördüm. “cümlelerini kullandı.

Rusya ile Suriye arasındaki ticaretin de yılın ilk yarısında 3,5 kat arttığına dikkati çeken Putin, “Umarım ortak çabalarımızla Suriye halkının her yönden ayağa kalkmasına, canlanmasına yardımcı olabiliriz. ekonomi, küreler, sağlık hizmetleri, her şeyden önce.” dedi.

ESAD’IN RUSYA’SINA TEŞEKKÜRLER

Rusya’ya rejime verdiği destekten dolayı teşekkür eden Esad, “Ortak çabalarımızla uluslararası terörle mücadelede bazı sonuçlar elde ettik. Rus ve Suriye orduları, militanlar tarafından kontrol edilen bölgelerin kurtarılması ve mültecilerin geri dönüşünde önemli sonuçlar elde etti. dedi.

Bir miktar ilerleme kaydedilen siyasi süreçlerin üç yıldır durduğunu iddia eden Esad, söz konusu “sorunları” çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu