Gündem

Son dakika: Yoğun bakımdaki Asiye’nin sağlık durumuyla ilgili açıklama

Gaziantep Beştepe Mahallesi’nde 22 Aralık’ta bir şantiyede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş’in kızı Asiye, bahçede oynarken 2 pitbul köpeğin saldırısına uğradı. Asiye’nin çığlıklarını duyanlar yardıma koştu. Zorlukla kurtarılan Asiye Ateş’e ilk müdahale Şahinbey’deki Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapıldı.

Daha sonra özel bir hastaneye sevk edilen Asiye Ateş ameliyata alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla Asiye, gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından Cumartesi sabahı erken saatlerde Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla ambulansla Antalya’ya götürüldü. Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Asiye, çocuk yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Asiye Ateş, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından dün yaklaşık 4 saatlik bir operasyonla doku nakli gerçekleştirildi.

“HAYATİ ÖNEMLİ OLDUĞU İÇİN DOKU NAKLİ YAPIYORUZ”

öğretmen. Dr. Ömer Özkan, minik Asiye’nin sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Özkan, “Asiye’de ciddi bir doku bozukluğu ve ciddi bir sakatlık vardı. Hayatı tehdit ediyordu. Hatta Gaziantep’e çok iyi müdahale etti.

“BU DOKULAR SIRTTAN VE BACAKTAN ALINMIŞTIR”

Asiye’ye yapılan doku nakli ameliyatında sırtından ve bacağından dokular alındığını belirten Prof. Dr. Özkan, “Ek kumaş talebi gerekebilir. Göreceğiz. Oldukça derin bir yarası ve kemik eksiklikleri vardı. Onları tamamlamaya çalışacağız. Şu anda beyin hasarı yok. Ancak gelecekte herhangi bir enfeksiyon varsa takip edeceğiz. İşitme ve duyu kaybını izleyeceğiz. Önce hayati dokularını naklettik. Şu an durumu iyi, yoğun bakımda takip ediliyor. Ailesiyle de görüştüm. Şu anda bir problem yok” dedi.

“TEDAVİMİMİZ ASIYE EVİNİ GÜLERLE GÖNDERMEYE DEVAM EDECEK”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, sosyal medya hesabından Asiye Ateş’in sağlık durumunu anlattı. öğretmen. Dr. Özkan’ın mesajında, “Gaziantep’te köpek saldırısında yaralanan kızımız Asiye, Ömer Özkan tarafından ameliyat edilmekte olan Prof. Dr. tarafından üniversite hastanemize kaldırıldı. İyi durumda. Ancak tedavimiz onu sağlıkla ve güler yüzle evine göndermeye devam edecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da süreci yakından takip ediyor.‘ belirtti.

KARARLI CANLI BULGULAR

Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise, “Hastamızın ve nakledilen dokuların durumu iyi. Yoğun bakımda uyuyor ve yakın takibi devam ediyor. Hayati belirtileri de stabil. kayıt edilmiş.

ANTALYA VALİLİ: SÜREKLİ İLETİŞİM İÇİNDEYİZ

Antalya Valisi Erzin Yazıcı şunları söyledi: “Arkadaşlarımızı bekliyoruz. Biz onların tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz, üniversitemiz gereken her şeyi yapıyor. Teknik konularla ilgileniyoruz. Sürekli iletişim halindeyiz. bir açıklama yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu