Gündem

Sorulan soruya eliyle işaret ederek cevap verdiği için bu hale getirildi

Olay, 8 Eylül’de Gaziantep’teki Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Necla Y.’nin kulak burun boğaz bölümünün bulunduğu yer konusunda hemşire Nurcan Kütük’ü sorguladığı bildirildi. Necla Y., şubenin yerini eliyle gösteren Nurcan Kütük’e o sırada telefonda konuştuğu için sinirlenerek saldırdı. Darbenin ardından Necla Y.’nin çevresindekiler, hemşirenin saçını çekerek müdahale etti. İki gündür darp raporu alan ve şikayette bulunduğunu söyleyen Nurcan Kütük, Necla Y.’nin şubenin yerini belirttiği için darp edildiğini iddia etti.

Nurcan Kütük, zanlının göğsüne vurarak saçlarını çekmeye başladığını belirterek, “Solunum fonksiyon test bölümünde hemşire olarak çalışıyorum. İki gün önce, saat 11.00 civarında tanımadığım bir kadın beni görmeye geldi ve bana bir soru sordu. O sırada telefonla konuşuyordum. Kulak Burun Boğaz Polikliniğinin nerede olduğunu sordu. “Daha önce arkadaşıma sordu ve arkadaşım ona rehberlik etti. telefon, işaret ettim. Dışarı çıktı ve sonra bağırarak bana hakaret etti. Nedenini sorduğumda göğsüme vurdu. Mutlu değildi, elini saçıma geçirdi ve saçımı çekti” dedi.

“HAKKIMI MAHKEME SÜRECİNDE BULACAĞIM”

Kütük, saldırının ardından darp raporu ve iş göremezlik belgesi aldığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Saldırının güvenlik kameralarıyla tespit edildiğini belirten Kütük, “Saldırıdan sonra basit tıbbi müdahale ile çözülemeyeceğine dair belgeyi aldım ve saldırgan hakkında suç duyurusunda bulundum. Saldırı raporu aldım, aldım. iş göremezlik raporu. Fotoğraflarımı kağıt üzerinde çektim ve güvenlik kamerası görüntüleri ile savcılığa suç duyurusunda bulundum. Karar delillere ve hakimin görüşüne göre verilecek” dedi.

Öte yandan hemşireyi darp eden Necla Y.’nin olayın ardından hastaneden ayrıldığı ve adres belirlendikten sonra soruşturma kapsamında ifadesinin alınacağı açıklandı.

YARGI İNCELEMEYLE YAYINLANDI

Gaziantep’te hemşire Nurcan Kütük’ü döverek saçlarını yolan Necla Y., polis ekipleri tarafından tutuklandı. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Necla Y., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gaziantep Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 09.09.2021 tarihinde bir hasta ile hemşireler arasında çıkan kavgayla ilgili olarak tutuklanan şüpheli NY, yatalak olduğu gerekçesiyle adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. bakıma muhtaç.”

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu