Gündem

Taksi denetiminde bunu da gördük! Polis bile şaştı kaldı

Taksilerde tatbikat yapan polis ekipleri, flaşörlü bir taksiyi durdurdu. Yaralama suçundan da aranan taksi şoförü polis tarafından gözaltına alındı.

İstanbul polisi dün Mecidiyeköy’deki taksileri denetlemek için çıktı. Yolcuları kısa mesafeye götürmeyen, turist seçen, taksimetre açmayan taksilere para cezası kesildi. Denetimler sırasında en ilginç olay Taksim’den bir taksinin kontrol edilmesi oldu. Takside sadece mavi ışıklı flaş sistemi vardı ve sürüyordu.

“CEZA YAZMAYIN, 15 GÜNDÜR BU İŞİ YAPIYORUM”

Taksi şoförü Bakan Saadettin (59), polis ekiplerine anlattı. “Ceza yazmayın, 15 gündür bu işi yapıyorum. Arabanın önünde yanıp söndüğünü bilmiyordum. Aracın sahibinden bu şekilde aldım. Aydınlatma dikkatimi çekmedi” dedi.

SABIKA KAYDI

Kimlik bilgileri sorgulanan bakanın ayrıca “yaralama” ve “tehdit” suçları için çağrıda bulunduğu belirlendi. Bakan, Bayrampaşa’da tartışma çıktı. ifade vermeye gitmedimEkiplerle görüşen Bakan Saadettin, polis tarafından karakola götürüldü.Bakan ayrıca ‘düzensiz aydınlatma ekipmanı’ nedeniyle 144 lira para cezasına çarptırıldı.Taksi trafiğe kapatıldı.

Kontroller sırasında taksi bulmakta zorlanan vatandaşlar da polise şikayette bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu