Gündem

Tam 7 defa soyuldu! Güvenlik kamerasını bile çaldılar

Gümbet Mahallesi Zengin Hüseyin Sokak’ta faaliyet gösteren self servis oto yıkamaya hırsızlar musallat oldu. Daha önce işyerine gelen hırsızlar, kasaları kırarak parayı aldı. Hırsızlardan bıkan operatör, güvenlik kamera sistemi satın aldı. Kötü hava koşulları nedeniyle kurulamayan kamera sistemleri de hırsızlar tarafından çalındı.

7. olayda hırsızlar sadece kasaları havaya uçurmakla kalmadı, aynı zamanda şirketin yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki 2 hava kompresöründen 1 tanesini de ele geçirdi. Hırsızlar elektrik tesisatına zarar verirken, işyerinin yeniden soyulduğunu gören Ergün Öztürk, karakola giderek şikayetçi oldu.

7 hırsızlık nedeniyle uğradığı zarar nedeniyle işyerini kapatacağını söyleyen Öztürk, şunları kaydetti:

“Bu bir self-servis işi. Yani vatandaş 3 TL atarak aracının içini ve dışını kendisi yıkıyor. Son 2-3 ayda hırsızlar perili oldu. Kasaları 6-7 kez ittiler. Sonunda tüm sistemi bozdular. İçeride makine dairesi var, kompresörümüzü oraya götürdüler. Parayı kasadan aldılar. Bir süre kasadan parayı almışlardı. Şimdi makine dairesine girdiler. Hırsızların bulunmasını bekliyoruz. Tesisi tamamen kapatıyoruz. Toplam zararımızı, kasadan çalınan parayı bilmiyoruz ama makine ve tesis olarak 70.000 TL zararımız var.

Hırsızlar için güvenlik kamerası aldıklarını söyleyen Öztürk, “16 adet güvenlik kamerası aldık. Yağmur yağdığı için montajını beklerken onları da çaldılar. Kameralarda 10 bin TL civarında bir kaybımız var” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu