Gündem

Türk kaptan, İspanya’daki gemide ölmüştü, Giresun’da toprağa verildi

İspanya açıklarında ‘Global Lake’ gemisinde tank temizliği yaparken 2 mürettebatıyla birlikte zehirlenen Kaptan Ahmet Akdeniz’in (41) cenazesi, 16 gün sonra memleketi Giresun’un Eynesil ilçesinde toprağa verildi.

İstanbul merkezli Akar Grubu’na ait Liberya bayraklı ‘Global Lake’ gemisinde 26 Ağustos’ta kargo tankını temizlerken 4 denizci bayıldı. İlk müdahaleye rağmen geminin kaptanı Ahmet Akdeniz, kayıkçı Hasan Argındoğan ve Gürcü Mindia Gatenadze hayatını kaybederken bir denizci de hastaneye kaldırıldı. Türk denizcilerin cenazeleri, İspanya’daki işlemlerin ardından Türkiye’ye gönderildi. Kaptan Akdeniz’in cenazesi 16 gün sonra memleketi Giresun’un Eynesil ilçesine teslim edildi.

Ahmet Akdeniz için öğleden sonra Eynesil Mahallesi Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Giresun Valisi Enver Ünlü, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, yakınları ve arkadaşları katıldı. Akdeniz ailesinin 8 çocuğunun en küçüğü Ahmet Akdeniz’in babası Hüseyin Akdeniz, oğlunun tabutuna taziyelerini iletti. Bekar Ahmet Akdeniz, kılınan cenaze namazının ardından mahalle aile mezarlığına defnedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu