Gündem

Vaka sayısında görülmemiş rekor! Fransa’da kırmızı alarm

Fransa’da Kovid-19 salgınına bağlı vaka ve ölümlerdeki endişe verici artış devam ediyor. Fransa Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülke genelinde son 24 saatte 208 bin 99 yeni vaka tespit edildiği bildirildi.

Bu sayı, salgının başlangıcından bu yana 1 gün içinde kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı oldu. Son verilerle toplam vaka sayısının 9 milyon 534.000 357’ye ulaştığı bildirildi. Son 24 saatte Kovid-19’dan 184 kişinin hayatını kaybettiği ülkede virüs kaynaklı toplam can kaybı 123.000.372’ye yükseldi. Ülke genelinde 3.469’u yoğun bakımda olmak üzere toplam 17.856 kişi hastanelerde tedavi görüyor.

Bakan Véran: Enfekte 1 milyon Fransız var

Fransa Sağlık Bakanı Oliver Veran, bugün Meclis’te yaptığı konuşmada Omicron ve Delta’yı düşman olarak tanımladı ve 5. dalganın “dev bir dalga” olduğunu söyledi. Bakan Véran, “Bu, her saniye 2 Fransız vatandaşına pozitif teşhis konduğu anlamına geliyor. Hiç böyle bir durum yaşamadık. Varsayalım ki, enfekte olmuş 1 milyon Fransız var. Bakan Veran, Fransa’daki hastanelerdeki durumun “endişe verici” olduğunu söyledi.

PARİS (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu