Gündem

Yeni yıl coşku ile karşılandı!

ULUDAĞ

Kayak tutkunları tarafından ‘beyaz cennet’ olarak nitelendirilen Uludağ, yılbaşı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Rus, Ukraynalı ve Azeri turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Uludağ’da oteller, pandemi nedeniyle misafir dışında müşteri kabul etmiyor. Saat 20.00’de başlayan eğlence saat 12.00’de zirve yaptı. Çoğu tatilci Yeni Yılı havai fişek yamaçlarında eğlenceli müzikle başlattı.

ZMİR

İzmirliler 2022 yılını coşkuyla karşılarken Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe büyük ilgi gösterildi. Meydan tıklım tıklım doluyken vatandaşlar yeni yılı eğlenceyle karşıladı.

UZAKDOĞU’DA GÖRSEL FESTİVAL

Samao, Tongo ve Kiribati Adaları’ndan sonra yeni yıla ilk giren ülkeler olan Yeni Zelanda ve Avustralya’da kutlamalar, Kovid-19’un en bulaşıcı çeşidi olan Omicron’un gölgesinde gerçekleşti. Avustralya’nın ikonik yapılarından Sidney Liman Köprüsü ve Sidney Opera Binası’nda 13 dakikalık havai fişek gösterisi gerçekleşti. Yeni Zelanda ise Omicron nedeniyle havai fişeklerin yerini ışık gösterisine bıraktı. Yeni Yıl, Sky Tower ve Harbour Bridge gibi Auckland simge yapılarına ışık yansıtılarak kutlandı. Tayvan’da Yeni Yıl, 509 metre yüksekliğindeki Taipei 101 gökdeleninde havai fişeklerle karşılandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu