Gündem

Yer: İstanbul! Boşanma aşamasındaki eşini zorla kaçırdı

22 yaşındaki bir çocuk annesi Şilan Topal, 7 yıl önce evlendiği Mithat Topal hakkında şiddete başvurduğu gerekçesiyle boşanma davası açtı. Dava 9 aydır devam ederken Şilan Topal, çocuğuyla birlikte Şişli’deki babasının evine taşındı.

Görünüşe göre Mithat Topal mahkeme kararıyla 2 ay önce çocuğunu görmeye gittiğinde çocuğunu kaçıracaktı. Dün gece Mithat Topal taksiye binerek Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’ndeki evlerinin önünde oturan Şilan Topal’ın yanına gitti. Mithat Topal, Şilan Topal’ı kolundan yakalayarak zorla taksiye bindirdi ve kaçırdı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Şilan Topal’ın babası Abdülhamit Narman şunları söyledi:9 aydır bizimleydi. Kapıdan taksiyle geldi ve onu götürdü. Bıçak ve silahla geldi, kızımı kaçırdı. Karakola gittik, sabah 4’e kadar bekledik, haber alamadık. Sabah ve öğlen geri gittik ve yine hiçbir şey duymadık. Bir çocuk var. İki ay önce çocuğu görmek için mahkemeye gitti. Çocuğu kaçırdı ve iki aydır da almadı. “Birkaç gün bende kalsın, onu geri alırım” dedi ama bırakmadı. Sonra gelip kızımı kaçırdı. Daha önce uzaklaştırma kararı alındı ​​ve kelepçelendi. Bu adamın 30 dosyası var. Nasıl yakalanacağımızı bilmiyoruz..” not alınmış.

Şilan Topal’ın teyzesi “Kaç yıldır böyle? öldürmek isterler miydi? Bu yeterli. Öldürdükten sonra işe yaramaz. Şimdi önemli, öldürüldükten sonra değil. Küçük yaşta evlendi. Kaç yıldır şikayet ediyor? İnsanlar artık kaldıramıyor. ben onun teyzesiyim Küçükçekmece’deydik. Dün geceden beri hiç uyumadık. Kadın istemiyor. “Boşanmak istiyorum” diyor. Kadın artık dayanamıyor.‘ dedi.

Şilan Topal’ın kaçırıldığı sırada yanında olan Özçelik’e hediyeDün burada oturuyorduk. Aniden araba geldi ve durdu. Kız koşarak içeri girdi. Geldi, zorla arabaya bindirdi. Onu takip ettim ama başaramadım. Bağırdık, aradık ama faydası yok. Babası ‘eve gel’ dedi ve biraz oturmak istediğini söyledi. Sonra araba geldi ve zorla aldı. Her şey resimlerde zaten.‘ dedi.

BU ANLAR KAMERADA GÖRÜLDÜ

Kadının kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, caddeden bir taksinin geldiği ve taksiden inen kişinin, kadını kolundan yakalayıp zorla taksiye bindirerek kaçırdığı görülüyor.

Cemil ÖZDEMİR-İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL (DHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu