Gündem

Yer izmir! Veliler sokağa döküldü, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama geldi

Olay, dün Buca’da bir ilkokulda meydana geldi. Anlaşılan kardeşini görme bahanesiyle okula giren 18 yaş altı bir erkek, okul tuvaletine giderek 2. sınıfta okuyan 7 yaşındaki bir kızı taciz etti. Saldırıya uğradığı iddia edilen çocuğun olay yerinden kaçtığı iddia edilirken, olayın ardından okul önünde toplanan veliler ile okul yönetimi arasında tartışma çıktı.

“AĞZINI KUTU BANDIYLA KAPATARAK TACİZ ETTİ”

Velilerden Sevda Bayındır, çocuğunun okulun 1-B sınıfında okuduğunu belirterek, “Çocuğum başka bir sınıfta okuyor, ben sınıfın annesiyim. 2. sınıf bir kız ders sırasında tuvaleti kullanmak istiyor. Dışarıdan biri, kızın ağzını koli bandıyla kapatarak taciz etti.

Tuvalete giden öğrenci eve geç kaldığında öğretmen başka birini kontrol etmesi için gönderir. Olay, çocuğun tuvalete kontrole giderken çığlık atması ile ortaya çıkar. Olayla ilgili herhangi bir bilgi almadık” dedi.

Bir diğer veli Özlem Atagün, “Dün okula geldim, girdim 2 kızımı aldım ve çıktım. Bir kişi bana sormaya gelmedi: “Sen kimsin? “. İyi.”

Okuldaki diğer veliler ise zorbalığın yaşandığını söyleyerek okul yönetimini önlem almaya çağırdı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İDDİALARI REDDETTİ

Öte yandan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bir çocuğun güvenlik kamerası kayıtlarına girip 2 dakika sonra oradan ayrıldığı, taciz iddialarının doğru olmadığı belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu