Magazin

Bizum Hoca 2 nerede ve ne zaman çekildi? İşte konusu ve oyuncu kadrosu…

Cezmi Baskın, Tuğba Com ve Fatih Topçuoğlu gibi isimlerin yer aldığı Bizum Hoca 2 filminde en absürt aşk, neşe, nefret ve tutku yaşanır. Bizum Hoca 2 filminde Karadeniz bölgesinden farklı şekillerde inatçı olan, erkeklere diz çöktürmeye çalışan kadınlar var.

BİZUM Hoca 2 FİLMİ NEREDE VE NE ZAMAN YAPILMIŞTIR?

2020 yılında vizyona giren Bizum Hoca 2 filminin çekimleri Trabzon’un köylerinde sona erdi.

BİZUM HOCA 2 FİLMİNİN OYUNCULARI KİMDİR?

Yönetmenliğini Yılmaz Okumuş ve Serkan Acar’ın yaptığı Bizum Hoca 2 filminde Tuğba Çom, Cezmi Baskın, Onur Dilber, Fatih Topçuoğlu ve Seymen Aydın gibi isimler yer alıyor.

BİZUM HOCA 2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aşk, nefret, neşe ve tutku da Karadeniz’de yaşanır… Her duygunun en absürt olanı vardır. Her biri kendince inatçı olan Karadeniz kadınının erkeğine diz çöktürme çabası, erkeklerin kadınları bloke ederek direnişlerini kırma çabaları Bizum Hoca 2 filminde anlatılır.

BİZUM HOCA FİLMİNİN İLK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Bizum Hoca filminin ilk serisi 2014 yılında vizyona girmiştir. Bizum Hoca filminde; Eğitimini tamamlayamasa da yetişmiş Karadenizli bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. İslam aydını olan babası Ahmet Fevzi Hoca’dan din eğitimi ile ilgili bildiği her şeyi öğrenen Bizum Hoca, eşi Makbule’yi ebediyete uğurladıktan sonra hayatına kimseyi almamıştır.

Yaşadığı her yerde herkesin gördüğü bir kişi olan Bizum Hoca, neşeli ve esprili bir kişi olarak bilinir. Öte yandan İslam dininin maneviyatına odaklanan Bizum Hoca ise cemaatine güzel karakterli ve din vicdanı iyi bir insan olmanın en az ibadet kadar önemli olduğunu ve evrensel bir değer oluşturduğunu tavsiye etmektedir.

Ama cemaatte Bizum Hoca’nın söylediklerine katılmayanlar da var. Bizum Hoca İmamlığı bitip Ekrem Hoca İmamlığı başlayınca cemaat, eski düzenine döndüğünü hissederek rahat bir nefes aldı. Çünkü Bizum Hoca’nın insanca yaşamak için verdiği toplumsal mücadele ve devrimci sözleri onları korkutmaktadır.

Öte yandan bölgede yapılacak HES’in yapılmasına karşı çıkan Bizum Hoca, savunduğu düşünceden dolayı dini kendisinden farklı algılayan Ekrem Hoca’nın karşısına bu zeminde çıkar.

Yemyeşil ve tertemiz Karadeniz yöresi gibi bir karaktere sahip olan Bizum Hoca, sözleri çevresinde saygı duyulan ve sevilen bir adamdır. Doğa sevgisi ve hayranlığı büyük olan ve aynı zamanda sözlerini çeşitli dini aforizmalarla süsleyen öğretmen, tipik bir kara denizci… Yönetmenliğini Serkan Açar ve Yılmaz Okumuş’un yaptığı filmin başrolünde Cezmi Baskın, Levent yer alıyor. Ülgen, Mehmet Usta, Serhat Özcan gibi isimlerle birlikte

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu