Magazin

Doğu Demirkol kimdir, kaç yaşında ve nereli? Maske Kimsin Sen? jürisi Doğu Demirkol evli mi?

Cerrah bir baba ve avukat bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Doğu Demirkol, Ankara’da doğdu. Bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu olan Doğu Demirkol, BKM’de yaptığı gösterilerle geniş bir izleyici kitlesine dokundu.

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Mersinli avukat bir anne ve Balıkesirli Çerkes doktor bir babanın oğlu olan Aydın Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 Ankara doğumlu olup, ortaöğrenimini Amasya’da, ortaöğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Doğu Demirkol, şimdiden sosyal medyada çeşitli komedi videoları çekti.

2012 yetenek yarışmasına giren Doğu Demirkol, 2016 yılında BKM’de Açık Mikrofon adı altında konser verdi. Buradaki başarısının ardından Güldür Güldür Show’a konuk olarak katılarak kısa bir stand-up yapan Doğu Demirkol, stand-up gösterisi sundu. Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdaş Sahnesi, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi, Beylikdüzü Torium Sahnesi ve daha birçok yerde gösteriler var.

2018 yılında Ali Atay’ın yönettiği Ölümlü Dünya filminde hayat verdiği “Zafer” karakteri ile sinema hayatına giren Doğu Demirkol, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylon’un yaptığı Ahlat Ağacı filminde “Sinan Karasu” ile sinemaya girdi. Aynı yıl 71. Cannes Film Festivali’nde başrolü oynadı.

2020 yılında TRT 1’de 19 bölüm yayınlanan Tutunamayanlar dizisinde ‘Tarık Şakrak’ karakterine hayat veren Doğu Demirkol, senaryosunu yazıp sahnelediği Bayi Buluşması filminde ‘Adem Ballı’ karakteri ile rol almıştır. Aynı yıl İbrahim Büyükak tarafından.

2020’de dijital platform KAZANÇ’ta yayınlanan özel hazırlanmış bir Yılbaşı stand-up şovu yapan Doğu Demirkol, 2021’de internet platformu BluTV tarafından yayınlanan absürt komedi Doğu’da ve kendi hayatında rol aldı.

Farklı tarzıyla skeç tadında dikkat çeken, Mustafa Sandal ile düet yaptığı tekli ‘Repeat’in aynı yıl iki versiyonunun yayınlandığı klipte Musti’ye gönderme yapıldı. eski klipler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu