Magazin

Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici: 1988’den beri dostuz

Konserin ilk bölümünde ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlenen sahne aldı. akrabalarının önünde “Tanrı istemiyorsa” Şarkısını çalarak dışarı çıkan ünlü sanatçı, klarnetiyle Kuruçeşme kıyılarında nostalji rüzgarları estirdi. Ünlü sanatçının repertuarında “İstanbul, İstanbul olmalı” Bir şarkı da vardı. Ünlü sanatçı, verdiği konserde hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Enstrümantal şarkılarıyla dinleyicilerinin kalbine dokunan Şenlenen, konserin son dakikalarında Kuruçeşme Açık Hava’da 9/8’lik ezgiyle adeta büyüledi. Ünlü sanatçılar “Hiçbir şey değil” ve “Harmandalı” Şarkılarıyla sevenlerine eğlenceli anlar yaşattı.

KuruÇEŞME’DE ARABESK RÜZGÂRLARI…

Konserin ilk yarısının sonunda sahne alan Arap müziğinin prensi Hakan Altun oldu. “Telefon” Şarkısıyla çıktı. Konser boyunca en sevilen aşk şarkılarını seslendiren Hakan Altun’a hayranları eşlik etti. Romantik şarkılarıyla kendisini üzen Altun, akılda kalıcı şarkılarıyla da sevenlerini coşturdu. Konser sonunda alkış ve tezahüratlar eşliğinde sahneyi Hüsnü Şenlenen devraldı. İki müzik devi Hakan Altun ve Hüsnü Şenlenen, düetleriyle sevenlerine unutulmaz bir konser gecesi yaşattı.

Konser öncesi magazin basınına röportaj veren Hakan Altun ve Hüsnü Şençiler; “Boğaz’ın en güzel yerindeyiz. En güzel şarkılarımızı konuklarımıza çalacağız, çok heyecanlıyız” Mutluluklarını sözleriyle dile getirdiler. Dostluklarının okul yıllarına dayandığını ifade eden Hüsnü Şenlenen, şunları kaydetti: “Birbirimizi 1988’den beri tanıyoruz. Aynı okuldaydık. Yıllardır Hakan-Hüsnü projesini yapıyoruz. Yıllar sonra ilk kez birlikte konser veriyoruz. not alınmış.

İBRAHİM TATLISE HEYECANI

Hakan Altun, “Hüsnü ile müzik yapmak benim için çok özel… Hüsnü Türkiye’nin gururu”… Ünlü sanatçıyı sözleriyle kutladı. İBRAHİM HEYECANI TATLILAR! ‘ÇOK GÜZEL BİR İYİ NİYET’ Ünlü sanatçılar İbrahim Tatlıses’in Kuruçeşme Açık Hava’da da konser verecek olmasından duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi; İbrahim Tatlıses’in uzun yıllar sonra Kuruçeşme Açıkhava’da sahne alacağı müjdesini aldık. Bu çok iyi bir haber. Bu inanılmaz bir şey. Çok şükür bugünü bize gösterdi. Dizi başladığında biz de çok heyecanlandık. Pandemi döneminde İbrahim Abi ayağa kalktı ve hepimiz için çok güzel bir yol açtı. Tv programının açık hava konserinde İbrahim abiyi görmek çok güzel. Brahim Abi’ye buradan saygılarımızı gönderiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu