Magazin

Zerrin Özer: Bu hayatın özeti nedir? Kendini iyi hissetmektir

Kariyerinizde ilk kez Sezen Aksu’nun bir şarkısını seslendiriyorsunuz. Sezen Aksu’nun sizde yeri nedir?

İş hayatımda ilk defa lokum Sezen’im ile tanıştık. Aynı şarkıda kendimizi bulmak ikimize de iyi geldi, mutluyuz. Zaten bu dünyanın özeti nedir? İyi hissetmektir. Seni iyi hissettiren, bundan daha iyi bir hediye olamaz. Bu yüzden bu şarkı hakkında iyi hissetmekten mutluyuz. Sezen benim çok eski arkadaşım. Bir aşağı bir yukarı yürüdük ve bu yollarda birlikte büyüdük.

Bir süre ortadan kayboluyorsunuz, sonra aniden harika eserlerle karşılaşıyorsunuz. Bu zamanlarda kendinizi dinliyor musunuz?

Aslında şarkılarımla, konserlerim, TV şovlarım, şarkımın adı ‘Ben Hep Buradayım’ gibi. Yeni şarkı konusunda çok titiz davrandım. Elbette bu bir sessizlik değil, bir hazırlık adımıydı.

Klip de harika… Her geçen gün gençleşiyorsun, ben miyim?

Klipte çok enerjiktim. Çünkü şarkının enerjisi yüksek ve şarkının enerjisi bana aktarılıyor, benden ekibe… Klip çekerken tüm ekip çok eğlendik.

KALİTELİ MÜZİK İSTEYEN İZLEYİCİLER TARAFINDAN VURGULANDIK

Bütün dönemlere bu kadar hakim olmak kolay değil. Bunu sadece güzel bir sesle açıklamak mümkün mü?

Kaliteli müzik isteyen halk tarafından beğenildik ve taçlandırıldık. Duygu dolu kaliteli çalışmalar gerçekleştirdik. O zamanlar tüm dünya da öyleydi; The Rolling Stones, The Beatles, Tina Turner, Barbara Streissand, Michael Jackson, Madonna, Deep Purple, Queen… Bunlar artık aranıyor ve sunuluyor ve yeni nesil solistlerde bu tarz prodüksiyonlara yöneliyor. Kalıcı işler ürettik, artık fast food işler üretiliyor. Artık sadece müzik değil, her şey kalitesiz. İyinin kötülüğe galip gelmesi gibi, sanat ve kalitenin de kalitesizliğe galip gelmesi gibi.

YILDIZ, DİVA, KRALİÇE GİBİ SÖZLER İLGİLER İNSAN OLMAK İÇİN EN ÖNEMLİ ŞEYDİR

Herkes seni bir yıldız olarak görüyor, sen kendini nasıl görüyorsun?

Herkes işinde iyi olmak ister. Yıldız, diva, kraliçe gibi kelimeleri iltifat olarak alıyorum. Beni seven insanların kalbinde kendimi görüyorum. Çünkü benim için en önemli şey insan olmaktır. Kalbimde ne kadar çok insan olursa o kadar mutlu olurum. Bir sürü sevgilim olduğunu hissediyorum. Aşıklarımın kalpleri, kendimi gördüğüm en muhteşem yer!

BAŞKALARININ DURUMU BENİM İÇİN HER ZAMAN GÜÇLÜ OLDU

Her şeyle ilgilenen duygusal bir yapıya sahipsin. Son yangınlar ve sel baskınları sırasında neler hissettiniz?

Akrep olduğumdan beri çok saf ve duygusal bir yapıya sahibim. Hep başkalarının sorunlarıyla ilgilendim. Başkalarının sorunları beni her zaman rahatsız etmiştir. Çünkü başkalarının sorunlarıyla ilgilenmiyorsanız, insan değilsiniz. Boşuna yaşadın. Tabii ki son olaylar beni gereğinden fazla üzdü. Aşağıdayım!

kızdığın biri var mı

Kırıldığım kimse yok ama genel olarak hayatı düşündüğünüzde çok vahşileşiyor. Başka bir deyişle, insan ilişkileri olumlu yönde değil, olumsuz yönde gelişir. İnsanlar daha incitici, daha bencil ve daha acımasız… O yüzden kırıldığım ve gücendiğim zamanlar oluyor. Ama gücenmeyi sevmediğim için onları düzeltip olumlu bir şekilde yoluma devam ediyorum.

SEÇİMİNİZ YALNIZCA ise, BU SİZE VERDİĞİN ÖDÜLDİR

Zaten yalnız hissediyor musun?

Evet öyle, ama bu benim seçimim. Yalnızlık, onu kendi haline bıraktığınızda kötüdür. Bu senin seçiminse, kendine verdiğin bir ödül. Yani, elbette, yalnız olduğum zamanlar da oluyor. En çok düşündüğüm, ürettiğim ve sevdiğim insanlara odaklandığım zamanlar yalnız olduğum zamanlar. Ama hepsinin bir sonu var. Bütün kavuşmalar, bütün yalnızlıkları siler.

HERKESİ DIŞARIDA OLMAYA DAVET EDİYORUM

Sen, hayatını şeffaf bir şekilde yaşayan ünlülerden birisin. Başınıza gelen hemen hemen her şeyi biliyoruz. Neyi bilmiyoruz?

Zerrin’inizdeki her şey kendi dilindedir. İç ve dış doğası gereği birdir. Oynamayı sevmiyor. Bir şeyleri içinde tutmayı sevmez. Bu iyi, her şeyi paylaşmak kötü sonuçlar doğurabilir. Ama içeride ve dışarıda olduğum için pişman değilim. Bu yüzden çok mutluyum, bu tavrı da seviyorum. Herkesi içte ve dışta bir olmaya davet ediyorum.

ŞİDDETTEN NEFRET EDİYORUM ‘S’ MEKTUBU BİLE

Erkek şiddeti haberleri son zamanlarda herkesi rahatsız ediyor. Bir kadın ve bir sanatçı olarak bu şiddet sarmalından nasıl etkileniyorsunuz?

Kadınların dünyanın kuruluşundan bu yana yetiştirdikleri çocuklara verdikleri emeğin ve katkının büyüklüğünü tartışmaya gerek yok. Bir kadın ve bir sanatçı olarak şiddet için ‘S’ harfinden bile nefret ediyorum. Tüm şiddetin yeryüzünden silinmesini istiyorum. Dünyadaki tüm canlılara karşı şiddete karşıyım. Ağaçlar, çiçekler, böcekler, soluduğumuz hava, oksijen, dağlar, ovalar, kadınlar, erkekler, çocuklar…

Ülke hakkında en çok neye üzülüyorsun?

Sorunları olan insanlar için endişeleniyorum. Çocukların, yaşlıların, gençlerin, insanların, hayvanların ve tüm canlıların sorunları olması beni üzüyor. Mutluluğum sadece iyiliğimle ilgili değil. Etrafımdaki herkesin mutluluğuyla mutlu olmalıyım. Onlar mutsuzken sorun yaşamamak beni mutlu etmek için yeterli değil.

MONA LISA’NIN HAYATININ FİLM OLSUN İSTİYORUM, CANLANDIRMIŞ OLSA BİLE

Bir filmde hangi oyuncuyla hangi rolü oynamak isterdiniz?

Tarihi bir filmde tüm dünyaya damgasını vurmuş bir kadını oynamak isterim. Tomris Hatun, Florence Nightingale, Mata Hari gibi… Mesela Mona Lisa kimdir? Keşke Mona Lisa’nın hayatı bir film olsaydı da oynayabilseydim. Herkes o derin gülümsemenin altındaki bilinmeyeni bilseydi…

TÜRKİYE’Yİ TÜM DÜNYAYA TANITICI BİR ŞARKI YAPMAK VE TÜM DİLLERİNİ KUTSAL BİR ŞARKI YAPMAK İSTİYORUM

Gelecek planların neler?

Türkiye’yi tüm dünyaya tanıtan ve herkesin diline bir gül koyan harika bir şarkı yapmayı çok isterim. Türkçe bir şarkı yapıp tüm dünyaya sunmak istiyorum. Ben de bu şarkıyı dünyanın büyük ülkelerinden en önemli sanatçılarla düet yaparak dinlemek istiyorum. Böyle bir milli hedefim var.

Melankolik bir mizacınız var mı? Doğru mu?

Kimsenin bilmediği komik bir yanım var. Tabii bunu sadece yakın arkadaşlarım biliyor. Farklı projeler, televizyon programları veya reklamlar aracılığıyla insanlara bu yanımı tanıtmak istiyorum. Bu tür projelere açığım. Çünkü kahkaha ve kahkaha drama kadar önemlidir. Ağlamak kolaydır ama gülmek ve gülmek çok zordur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu