Sağlık

Canan Karatay uyurken kilo vermenin yollarını açıkladı

Kilo vermek için çok uğraşıyorsanız ancak tartıya çıktığınızda umduğunuzu bulamıyorsanız, Canan Karatay’ın önerileriyle bu sorun ortadan kalkacaktır. Kilo verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğinin cevabını aradık. İşte kilo vermek isteyenlere özel Canan Karatay önerileri…

  • Yemek saatleri çok önemlidir Kilo vermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konulardan biri de yemek saatleridir. Yağ yakıcı hormon olarak bilinen leptinin aktif olduğu saatlere göre bir diyet oluşturarak kilo vermek mümkündür. Gece aktif olan leptin ile uyurken kilo verebilirsiniz. Leptinin gece aktif olabilmesi için akşam 8’den sonra hiçbir şey yememelisiniz.
  • ”D vitamini önemlidir” D vitamini eksikliğinde kilo vermek çok zordur. Bunun için yaz aylarında sık sık güneşin tadını çıkarmanız, kış aylarında ise D vitamini ihtiyacınızı takviyelerle karşılamanız gerekir. D vitamini içeren besinler arasında balık, süt, tereyağı, yulaf ezmesi ve yumurta gibi besinler bulunur.
  • ”Hafif ürünlerden uzak durun” Canan Karatay’a göre aspartam olarak bilinen E-951 kodlu katkı maddesinin zehirden farkı yok. Vücuda girer girmez alkole dönüşen bu katkı maddesi genellikle yapay tatlandırıcılarda ve az yağlı ürünlerde bulunur. Kanser hücrelerini besleyen bu maddelerden uzak durmak için az yağlı ürünler tüketmekten kaçınılmalıdır.
  • “Paketlenmiş gıdalar kansere ve kısırlığa neden oluyor” Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz paketli gıdalar kısırlıktan kansere kadar birçok ciddi sağlık sorununa neden olabiliyor. Sağlıklı bir yaşam için paketlenmiş gıdalardan uzak durmakta fayda var.

Sağlık içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, teşhis ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu