Sağlık

Erkeklerde cinsel isteksizlik sorunları ve tedavi yöntemleri

Düzenli uyku cinsel isteği artırıyor!

Cinsel isteksizliğin tedavisinin kişiye özel olduğunu belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. İzak Dalva, cinsel isteksizliğin kaynağında sorunun belirlenmesine bağlı olarak bir tedavi protokolü uygulandığını belirterek, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Cinsel isteksizliğin en sık nedeni testosteron eksikliğidir. Testosteron eksikliğinin nedeni araştırıldıktan sonra hastalara testosteron eksikliği için tedavi önerilmektedir. Testosteron eksikliğine ek olarak prolaktin seviyeleri, TSH ve östradiol araştırılmalı ve gerekli tedavi uygulanmalıdır. .

Ayrıca hastaların sigara ve alkol tüketimini azaltmalarını, kilo vermelerini, diyet yapmalarını, egzersiz yapmalarını, düzenli uyumalarını ve dengeli beslenmelerini öneriyoruz.

Düzenli uyku en önemli cinsel güçlendiricilerden biridir. Egzersiz yaparak da cinsel isteğinizi artırabilirsiniz. Kilo verirken kandaki testosteron seviyesini artırmak mümkündür.

Ginseng, rezene, karanfil, polen, zencefil, tarçın, hardal, meyan kökü, vanilya, roka, maydanoz, kekik, arı sütü gibi otlar ile; Çilek, istiridye, muz, çikolata, fındık, keçiboynuzu, kakao yağı gibi besinler hormonları ve öncülleri tetikleyerek cinsel isteği artırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu