Sağlık

Sağlıkta uluslararası hizmet Dosthealth’te

Sağlık danışmanlığında en önemli adımlardan birinin doğru hastayı doğru doktora sevk etmek olduğunu belirten Gülten Dost, “Doğru tedaviyi uygulamak için doğru hastayı doğru doktora sevk etmek en önemli görevimizdir. Önemli olan hastanın alacağı sağlık hizmetinin kalitesini artırmak ve ülkemizin sağlık turizmi potansiyelini artırmaktır. Bu anlamda hekimleri ve sağlık kuruluşlarını çok iyi tanımak gerekir” dedi.

Doğru doktor ve doğru tedavi bağını kurarak müşterileri ile bir aile kurduklarını belirten Gülten Dost, “Vizyonumuz ‘Dostsağlık ailedir ve ailemiz her şeydir’. Müşterilerimiz ailemiz gibidir. müşterilerimizle aramızdaki güçlü dostluklar zincir gibi uzar, bir dağ gibi zirveye tırmanır.

AVRUPA’DA YENİ OFİSLER

Müvekkilleri ile güçlü dostluklar kurduklarını ve bir aile olduklarını vurgulayan Gülten Dost, İngiltere, Almanya ve Amerika’da ofisleri bulunduğunu belirterek, “Kuzey Makedonya’da ofisler açarak getirdiğimiz hasta sayısını artırmayı hedefliyoruz. 2022’de Balkanlar’da Kosova, Karadağ, Hırvatistan, Bulgaristan ve Yunanistan.. Ukrayna, Özbekistan, Gürcistan, Kazakistan ve eski Doğu ülkeleriyle de işbirliği yapacağız. Öte yandan ABD, Kuzey Makedonya ve Bulgaristan’da yeni vatandaşlık ve ikamet yasaları konusunda hukuki danışmanlık hizmeti de veriyoruz.

Tedavi ve sağlık desteği arayan hastalar ile sağlık hizmeti sunucuları arasında bir tedavi yardım hattı sağladıklarını belirten Dost, tıp etiği ve hasta önceliklerini misyon edindiklerini söyledi.

SAĞLIK TURİZMİNE KATKI

“Türkiye’de hızla büyüyen bir sektör olan sağlık turizmine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Hem uluslararası hem de ulusal, bireysel ve kurumsal olarak her zaman tedavi danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. İzmir’de bunu ilk yapan firmalardan biri olarak doğru doktoru bulmaya çalışanlara destek oluyoruz. Bunun için sürekli gelişen tıp dünyasını yakından takip ediyoruz. Uygun fiyata doğru doktor tarafından tedavi edilen hasta, hastaneden hastaneye gitmez ve sorununa kısa sürede çözüm bulur.

“DİREKT UÇUŞ ARTMALI”

İzmir’in sağlık turizmi potansiyelini artırmak için İzmir’e direkt uçuşların artması gerektiğini belirten Gülten Dost, “Sağlık turizmi diyoruz ama bu sorunu üç yıldır dile getirmemize rağmen hala İzmir’e direkt uçuş yok. Güzel İzmir’imiz sağlık turizmi için bir cennet olabilir. Dünyanın ilk hastanesine sahip olduğumuz, yani güzel iklim koşullarına sahip olduğumuz halde, İzmir bu yüzden sağlık turizminde kan kaybediyor. İzmir 2020’ye hazırlanmalı, sağlık turizmi cenneti olmalı ve o pastadan pay almalı. Gittikçe daha gelişmiş ve kaliteli sağlık hastaneleri olmasına rağmen, İzmir pastadan yeterince pay alamıyor. Organ nakli için bile yeterli hastane birimi yok. Onlar için acil önlemler alınmalıdır. İstanbul direkt uçuş olduğu için tercih ediliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı sayesinde artık Kocaeli bile İzmir’den daha fazla sağlık turizmine hizmet ediyor.

ABD’DE DOĞUM FIRSATI

Dosthealth gibi, bakım danışmanlığı alanlarında

12 yıla varan tecrübe ile hizmet verdiklerini belirten Gülten Dost, “Bu yolculuğa 2010 yılında plastik cerrahi operasyonları konusunda danışmanlık vermek için başladık. Yeni dünyada hamile kadınlarımıza veya doğum yapmak isteyenlere tavsiye, tavsiye (uçak bileti, konaklama, doktor, hastane, pasaport) ve hukuki danışmanlık dahil kaliteli ve planlı bir hizmet sunuyoruz.

iğnelemek

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, teşhis ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu