Sağlık

Sizin için ideal burun naısl olmalı?

Yüz hatlarını belirleyen en önemli faktörlerden birinin burun şekli olduğunu belirten KBB uzmanı Op. İnsan yüzünün en dikkat çekici organlarından biri burundur. Burundaki en küçük değişiklik bile büyük etkiler yaratır. Bu nedenle ideal rinoplasti ameliyatı, burnun temel görevlerinden biri olan nefes almayı etkilemeden dışarıdan doğal görünen ameliyattır.

TÜM FONKSİYONLARI KORUNMALIDIR

Başarılı bir burun estetiğinin olmazsa olmaz şartının doğal görünümlü bir burun olduğunu belirten Op. Burun kendisi ve yüz ile uyumlu olmalıdır. Rinoplastinin önemli noktalarından biri de her burnun kişiye özel olmasıdır. Burun işlevi olan bir organdır ve bu işlevlerden en önemlisi nefes almaktır. Ameliyattan sonra burnun tüm fonksiyonları korunmalıdır. Başkasında heybetli ve güzel bir burun herkesin yüzü ile uyumlu olmayabilir. Bu nedenle kişiye özel tasarım ve tabii ki kişiye özel işlem yapılmalıdır.

GÜZEL BİR BURUN YÜZÜ YÜZE TAŞIR

Düzgün bir burnun diğer güzel yüz organlarını ortaya çıkardığını iddia eden Op.Dr.Cem Karas sözlerine şöyle devam etti: “Kadınlarda burun ameliyatı sonrası özellikle kaşlar, gözler, yanaklar ve dudaklar öne çıkarılırken erkeklerde görünüm ifade edilir. Burun estetiği ameliyatının aşamaları, ameliyat sonrası hastanın yüzüne uygun burun şeklinin belirlenmesine çalışılması, ameliyat öncesi fotoğraf çekilmesi ve belirli programların kullanılmasından oluşur ve ameliyat planı buna göre şekillendirilir. Bazı hastalar burun arkasındaki kıvrımın çok düşük olmasını isterken, bazı hastalar biraz daha kavisli ve biraz daha yukarı bakan bir burun isterken, bazı hastalar burun ucunun biraz daha sivri olmasını isterken, diğerleri daha yuvarlak olmasını isteyebilir. Bunlar kişiselleştirilmiş bir tasarımla önemlidir. Ameliyatlarda herkesin yüzüne uygun, karakterine, cinsiyetine ve isteklerine uygun bir burun yapılması önemlidir.

HER HASTA İÇİN ÖZEL BİR ÇALIŞMA

Burun estetiği operasyonu öncesinde özel ve kapsamlı bir çalışma yapıldığını belirten Op. Dr. Karas, “Burun tasarımı yapılırken yüzün oranları, çenenin konumu, şakakların konumu, yüksekliği gibi birçok faktör göz önünde bulundurulur. burun kökünün kalınlığı, burun derisinin kalınlığı, cinsiyeti, kişinin beklentileri, karakteri ve psikolojisi göz önünde bulundurulduğu gibi kişinin istekleri de dikkate alınır.Erkeklerde düz bir burun sırtı ve yaklaşık 90 derece burun-dudak olması arzu edilir. açı, kadınlarda hafif kavisli bir burun sırtına ve kadınlarda hafif kalkık bir buruna sahip olmak arzu edilir.Ayrıca erkeklerde keskin hatlar ve keskin hatlar daha doğal bir görünüm verirken, kadınlarda yuvarlak ve pürüzsüz geçişler daha doğal ve yumuşaktır. güzel.Aslında hastalar her ne kadar fonksiyonel veya estetik problemler için doktora görünseler de burun suyu, doktorlar aslında sadece burun tasarımını değil, yüze uygun burun tasarımını da tüm yüzü değerlendiriyor” dedi.

ESTETİK SONRASI BUNLARA DİKKAT EDİN

Burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında hastaların ağrı, acı ve yanma hissinin neredeyse sıfır olduğunu belirten Op. acı verici. Rinoplasti sonrası hastalar genellikle aynı gün dışarı çıkar ve evde dinlenme süreci başlar. Bu dönemde hastaların burunda tansiyonu artıracak aktivitelerden, egzersizden ve ağır işlerden uzak durmaları önerilir. haber verdi.

iğnelemek

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, teşhis ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu