Spor

Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu ile Marcao barıştı

Ligde 16 Ağustos’ta Giresunspor ile deplasmanda oynanan maçta Kerem Aktürkoğlu’na saldıran Marcao, verilen cezanın ardından yaklaşık bir hafta önce affedildi ve milli takım olarak antrenmanlara başladı. İkili, milli takımda forma giyen Kerem Aktürkoğlu’nun dönüşünden sonra ilk kez bir araya geldi.

Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Fatih Terim, daha önce sosyal medyadan özür dileyen Marcao ile şiddete maruz kalan genç Kerem’i takım arkadaşlarının önünde bir araya getirdi.

Tecrübeli teknik adam, takıma yaptığı konuşmada futbolda da benzer olayların yaşanabileceğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Takımda 25-30 adam var. Hepsinin mizaçları, dilleri ve kültürleri farklı. Bu kadar yabancının bir arada olması elbette kolay bir şey değil. Bu kadar çok egzersiz yapan bir vücut. zihinsel olarak yorgun, psikolojik olarak saha içinde ve dışında çok fazla baskı var.Bazen sonuçlar orada değil ve bu her kişide bir çöküş yaratıyor.Tırmanmalar, sinirsel hareketler, tartışmalar, hatta bazen çok genç bir grubun yapmadığı kavgalar olabilir. Bir dozu, bir tadı, makul bir yanı olmalı.Maalesef Marcao ile Kerem arasındaki olay sahada oldu.Ben istedim.Odamdaki Marcao burada, sahada ve toplum içinde özür dilesin.Marcao doğru olmadığını, kötü davrandığını ve pişman olduğunu defalarca dile getirdi, Kerem’den de özür diledi.

“Önce Kerem kardeşimden sonra hepinizden özür dilerim.” Marcao, “İnanılmaz derecede üzgünüm. Yapmamam gereken ve asla yapmak istemediğim bir davranış sergiledim. Kerem kardeşimden, takım arkadaşlarımdan, teknik direktörüm Fatih’ten, yardımcılarından ve tüm takımdan özür dilerim. Bu bir jestti. Benim tasvip etmediğim, olmamalıydı. Tekrardan herkesin önünde Kerem kardeşimden özür dilemek istiyorum.” dedi.

Daha sonra Marcao ve Kerem Aktürkoğlu sarı-kırmızılı ekip önünde öpüşerek barıştı.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu