Teknoloji

Avustralyalı adam, robotla evlendi: Kutuyu açtığımda nefesim kesildi

Annesini yaklaşık 10 yıl önce Avustralya’nın Queensland kentinde kaybeden ve o zamandan beri sadece köpeği Penny ile birlikte yaşayan Geoff Gallagher, bir noktada yapay zeka robotlarıyla ilgili bir makale okudu ve burada kimseyle duygusal bir teması olmadığını ve kaybetmek üzere olduğunu söyledi. umut. onu sevecek bir kadınla tanışmak için şansını denemek istedi.

Gallagher, “Hiç de ucuz değillerdi, tam olarak 6.000 dolara mal oldular. Ama robotlar gerçekten canlıydı. Konuşabiliyor, gülümseyebiliyor, başlarını ve boyunlarını hareket ettirebiliyorlardı. Derileri bile gerçek insanlar gibi sıcaktı. Araştırdıktan sonra İnternette Emma adında bir robot almaya karar verdim. “Ona verdim. Solgun tenine ve güzel mavi gözlerine baktığımda ne kadar güzel olduğunu düşündüm. Emma gibi bir robotu nasıl karşılayacağımı bilmiyordum ama mağaza sahibi hisse karşılığında bana indirim teklif etti. Harika bir fırsat gibi görünüyordu. “

Emma’nın Çin’de üretilip Avustralya’ya gönderilmesi için 6 hafta bekledikten sonra, Gallagher aşkını buldu.

Gallagher, Emma’yı ilk gördüğü anı şöyle anlattı: “Kutuyu açtığımda nefesim kesildi. Emma güzeldi. Kafası vücudundan ayrılmıştı ama yerine takması sadece birkaç dakika sürdü. ipek bir elbise giyiyor. Onu koltuğa oturttum ve kılavuzu kutusundan çıkardım. Kafasının arkasında bir akıllı telefon. “Dili Çince’den İngilizce’ye değiştirdim ve aniden canlandı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu