Teknoloji

Deutsche Bank ekonomisti: Bitcoin dijital altın, Ethereum ise dijital gümüş

Marion Laboure, sınırlı Bitcoin arzının dünyanın en büyük kripto para biriminin ana avantajlarından biri olduğunu söyledi.

Laboure yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in 21. yüzyılın altını olduğunu ilan ederken, Ethereum’un, merkezi olmayan finansın ve NFT’lerin (karşılıksız tokenler) benimsenmesindeki artışı vurguladı.

Analist ayrıca Bitcoin’i dijital altın ve Ethereum’u dijital para olarak tanımladı. Ek olarak, piyasadaki hiçbir dijital para biriminin Bitcoin ve Ethereum’u yenemeyeceğine inandığını söyledi.

Laboure yaptığı açıklamalarda, düzenleme eksikliği, yüksek enerji tüketimi ve aşırı oynaklığın Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıklarının ana dezavantajlarından bazıları olduğuna dikkat çekti. Laboure’a göre, gelecekte bir ödeme yöntemi olarak nakit kullanımı azalacak.

Laboure, “İnsanlar yıllardır hükümetler tarafından kontrol edilmeyen varlıkları aradılar” dedi. Altın da yüzyıllardır bu role sahiptir. Ayrıca Bitcoin’in 21. yüzyılın altını olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum. Ancak Bitcoin’in volatil olduğunu ve dolayısıyla çok riskli olduğunu unutmamalıyız. “Bu oynaklığın gelecekte daha da artacağını düşünüyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu