Teknoloji

Eski TikTok çalışanı: Binlerce şiddet içeren video izlemek zorunda kaldım

TikTok’a yüklenen videoların şiddet veya tehdit içermemesini gerektiren topluluk kurallarına uygunluğunu denetleyen eski bir TikTok çalışanı, işi sırasında izlemek zorunda olduğu videoların buna neden olduğunu öne sürerek şirkete suç duyurusunda bulundu. şiddetli travma. Telus International adlı bir aracı kurum aracılığıyla işe alınan Candie Frazier, TikTok videolarının topluluk yönergelerine uygunluğunu denetlemekten sorumluydu.

Görevleri kapsamında “tecavüz, hayvanlara şiddet, yamyamlık, toplu katliam” gibi içerikler barındıran videolar izlemek zorunda kaldığı için “ağır psikolojik travma” yaşadığını söyleyen Frazier, “uyumakta güçlük çektiğini, panik atak geçirdiğini” söyledi. ve şirkete açtığı tazminat davasıyla bağlantılı olarak izlediği binlerce video nedeniyle depresyona girdi.

TikTok’un topluluk yönergeleri, kullanıcıların platforma şiddet, intihar, kendine zarar verme, yetişkinlere yönelik içerik ve çocuk cinsel istismarı görüntüleri yüklemesini engelliyor.

Dilekçede, şirketin çalışanlarının ruh sağlığını korumakla yükümlü olduğu ve bu kapsamda daha sık mola, psikolojik destek ve sorunların bulanıklaştırılması veya çözümünün azaltılması gibi teknik önlemlerin alındığı belirtildi. alınmış olmalı.

Her 4 saatte bir 15 dakika ara verildi.

Şirketin çalışanlarının ruh sağlığını koruyamadığını savunan Frazier, 12 saatlik çalışma düzeninde bazen 3 ila 10 farklı videoyu aynı anda izlemek zorunda kaldıklarını, bir kez 15 dakikalık ara verdiklerini söyledi. ilk 4 saat çalışma ve sonrasında her iki saatte bir 15 dakika ara verilir.

Şirketin şiddet içeren videoları engelleme politikasının bir parçası olarak Frazier, Myanmar’da silahlı cinayet, çocuklara tecavüz, hayvan katliamı, yamyamlık ve soykırım gibi olaylar hakkında kullanıcılar tarafından TikTok’a yüklenen videolara “sürekli” maruz kaldığını söyledi.

Frazier dilekçesinde, yaşadığı ağır psikolojik travma nedeniyle gece yarısı uyandığını ve zihnindeki şiddet içerikli videolara tepki verdiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu