Teknoloji

Evde estetik akımı kalıcı hasarlara neden oluyor

Sosyal medya ‘akım’ olarak videoların sayısı artıyor. Son zamanlarda evde uygulanan yöntemlerle uygulanmakta olan ürünler arasında dağıtım yapılır.

Gençler gibi şişelerden temizlemek için açık hava sorunu, yaratarak, işina ‘dolgu’ yaptırmış videolar. Buna benzer şekilde yoldan nasıl videolarında yürüyorlar. Bazısı kameradan alınan burnunu evde nasıl örnekler ilearak küçülttüğünü videolar paylaşıyor.

Uzmanlara göre bu tarz, hayattan insanlar bırakabiliyor. Sosyal haberlerdeki videolardaki olaylar nekroza yani dokuların ölüm nedeni olabilir.

‘Dudak’tan kan bozulabilir’

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rekonstrüktif Plastik ve Estetik Anabilim Dali Eğitim Sorumlusu Öğretim Üyesi Dr. Percin Caşkan, “Ben sosyal bir kez bir kez izlenmesi. Şekild dokuya zarar. Duvağın tıpa tıpa benzer.

‘Kalıcı hasar olusur’

Percin, “Hasarı kesinlikle sonsuza kadar olur. Dokular beslenmez. Bu uzun bir şey dudakların ağzından nekrozları oluşur.

‘Bu akım çok tehlikeli’

Estetisyen Şebnem Demir, “Su anındaki Akim çok şüpheli. Neler yapıyor Gencler, yapışkanlarla Fransiz dudak için dudaklarını yapıştırıyorlar. bir Akim var. Bun içinde çok önemsenmekte şüpheli Yonde dikkat çekmekten bahsediyorum. Kalın dudaklara sahip olmak için şişeyle, bardaklalayanlar” Nekroza kadar giden bir şey olabilir. evlerinde deneyimliyor” dedi.

‘Evde bu islemler yapılmamalı’

Demir ” Kendi kendi kliniklerinden yola çok fazla hastadan gelen ki kovid çok daha fazla danışan bize kendi kendine yetiyordu. uygulayabilir. O, bu gibi eğitimler herkes bu ISIN kolayına kadar için burada ile alıştırma yapmaya başladı. Tasarım yapacaksınız yol kliniklerin veya uzman doktorların eli olabilir” şeklinde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu