Teknoloji

Facebook, akıllı gözlüğü Ray-Ban Stories’i satışa çıkardı

Facebook, Ray-Ban’in ana şirketi EssilorLuxottica ile işbirliği içinde geliştirilen ilk nesil bağlantılı gözlük olan Ray-Ban Stories’i piyasaya sürdü. Ray-Ban Stories, kullanıcılara fotoğraf ve video çekme, deneyim paylaşma, müzik dinleme ve telefon görüşmeleri yapma konusunda yeni bir deneyim sunuyor.

Facebook’un sanal ve artırılmış gerçeklik alanında hayata geçirdiği Facebook Reality Labs kapsamında geliştirilen Ray-Ban Stories ile kullanıcılar, bağlı ağdaki yakalama butonunu kullanarak ellerini kullanmadan 30 saniyeye kadar fotoğraf ve video çekebiliyor. gözlük. veya Facebook asistanının sesli komutu.

EssilorLuxottica ve Facebook Reality Labs’ın ortak tasarım çalışmasının bir ürünü olan Ray-Ban Stories, çift kamera, mikro hoparlör, üç mikrofonlu ses matrisi ve optimize edilmiş Snapdragon işlemci gibi özellikler ve donanımlar sunuyor.

20 farklı çeşidi bulunan bağlantılı gözlükler, İnternet ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Avustralya, Kanada, İrlanda, İtalya ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu