Teknoloji

İngiltere’deki taş ocağında mamut fosilleri bulundu

CNN bilgisine göre, iyi korunmuş mamut kalıntıları, iki genç ve bir yavru olmak üzere iki yetişkine ait. Neville ve Sally Hollingworth, 2017’de Swindon’un taş ocağında bir balta ve mamut kalıntıları buldular ve ardından 2019 ve 2021 yılları arasında aynı alanda birden fazla kazı yaptılar.

Kalıntıların İngiltere’nin son yıllardaki en büyük Buz Devri buluntularından biri olduğunu düşünen arkeologlar ayrıca iyi korunmuş mamut dişleri, boz ayı, bozkır bizonu, tohumlar, polen, kanatlı narin böcekler ve tatlı su salyangoz kabuklarının kalıntılarını buldular. Araştırmalar, bölgenin neden bu kadar çok mamut kalıntısına ev sahipliği yaptığını ve bunların Neandertaller tarafından düzenli olarak avlanıp avlanmadıklarını veya basitçe yağmalanıp yağmalanmadıklarını bulmaya devam ediyor.

Araştırmacılar, Neandertallerin Buz Devri’nden önce İngiltere’de yaşadıklarına inanıyor. Bu nedenle kalıntıların ülkede Buz Devri ve öncesinde yaşam olduğuna dair kanıtlar sunduğu kaydedildi. Sally Hollingworth yaptığı açıklamada, “Başlangıçta deniz fosilleri bulmayı umuyorduk, bunun yerine çok önemli bir şey bulmak gerçek bir zevkti” dedi. Neandertallerin kemikleri nasıl kesip işlediğini görmek için bazı kalıntılar analiz edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu