Teknoloji

Instagram, Favoriler adlı özelliğini test etmeye başladı

Facebook’a ait sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların diğer kullanıcıları favori olarak işaretlemesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. The Verge’den gelen habere göre yeni özellik, kullanıcıların en önemli Instagram hesaplarını öncelikleri olarak sıralamalarına olanak sağlayacak. Bu sayede favori olarak seçilen kullanıcıların gönderileri, kullanıcının feed’inde daha görünür olacaktır.

Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, yeni özellikle ilgili güncellemeyi ilk olarak Twitter hesabından paylaştı. Yeni özellik, kullanıcıların her gönderi için hedef kitleyi daraltmasına olanak tanıyan 2017’deki başka bir Instagram ‘Favoriler’ özelliğine benzer. Favori kişiler özelliği ile kullanıcılar diledikleri fotoğrafları yalnızca belirlenen favorileri ile paylaşabilecekler. Bununla birlikte yeni özellik, kullanıcı için hangi hesapların en önemli olduğunu belirterek Instagram’a kullanıcı akışı üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı da hedefliyor.

Eklenen bu “favori” kişilerin içeriklerini öne çıkaracak ve onlara öncelik verecek olan Instagram, şimdi de ciddi bir şekilde özelliği hazırladı. Bu bakımdan Favoriler özelliği yakında herkesin kullanımına açılacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu