Teknoloji

iPad 9 resmi olarak tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Apple, iPad’e daha da fazla performans ve yetenek kazandıran güçlü A13 Bionic çip ile yeni iPad’i (9. nesil) tanıttı. Yeni iPad, önceki nesle göre %20 performans artışı sağlayan güçlü A13 Bionic çip ile donatılmıştır. Bu, yeni iPad’i en çok satan Chromebook’tan 3 kat ve en çok satan Android tabletten 6 kat daha hızlı hale getiriyor. Bu ekstra performans, kullanıcıların gelişmiş uygulamaları ve oyunları en uygun fiyatlı iPad’de sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına olanak tanır. A13 Bionic çipin sinir motoru, iPadOS 15 ile birlikte gelen ve bir fotoğraftaki metni tanıyan ve kullanıcıların üzerinde işlem yapmasına olanak tanıyan Canlı Metin özelliği gibi yeni nesil makine öğrenimi özelliklerine de güç veriyor.

Yeni 12 MP ultra geniş ön kamera ve Neural Engine sayesinde, iPad Pro’daki Ana Sahne deneyimi, kullanıcıların daha da çekici görüntülü aramalar yapabilmeleri için artık iPad’de de mevcut. Kullanıcılar hareket ettikçe, Ana Sahne konuyu çerçeve içinde tutmak için otomatik olarak pan yapar. Diğer insanlar katıldığında, kamera onları da algılar ve onları sohbete dahil etmek için kolayca uzaklaştırır. Ana Aşama özelliği, FaceTime’ın yanı sıra üçüncü taraf görüntülü arama uygulamalarında görüntülü aramayı daha doğal hale getirir. İster sevdiklerinize can atın, ister iPad’inizi uzaktan eğitim ortamında kullanın, Main Stage bağlantı deneyimini her zamankinden daha çekici hale getirir.

True Tone ilk olarak iPad’in etkileyici 10.2 inç Retina ekranına gelir. Yeni ve geliştirilmiş ortam ışığı sensörü, ekran içeriğini odanın renk sıcaklığına göre ayarlayan True Tone’u destekler. Yeni iPad’deki True Tone, görüntüleri daha doğal hale getiriyor ve kullanıcılara tüm aydınlatma koşullarında daha rahat bir izleme deneyimi sunuyor.

İnce, hafif tasarımı ve çeşitli hücresel model seçenekleriyle iPad 3, kullanıcılara evde veya yolda çalışma, öğrenme ve bağlantı kurma özgürlüğü verir. Yeni iPad’in daha küçük kapasiteli modeli 64 GB’dir ve önceki nesle göre iki kat daha fazla depolama alanına sahiptir ve iPad kullanıcılarına daha da fazla değer sağlar. Daha fazla uygulama, oyun, fotoğraf ve video depolamak isteyen kullanıcılar için 256 GB seçeneği de sunuluyor.

Sadece 3.899 £’dan başlayan fiyatlarla yeni iPad, TrueTone özellikli 10,2 inç Retina ekran, ana sahne desteğine sahip ultra geniş 12MP ön kamera, Apple Pencil (1. nesil) ve akıllı klavye, iPadOS 15’i ve önceki nesli ikiye katlıyor. daha fazla depolama alanına sahiptir. Yeni iPad, 24 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu