Teknoloji

NASA’da çalışan bilim kadını: Araştırdığım yunusla cinsel ilişkiye girdim

Margaret Howe Lovatt, 1960’ların başında NASA tarafından finanse edilen bir projenin parçası olarak yunusları araştırmaya başladı.

Araştırmanın amacı, yunusların beyinlerinin büyüklüğünü ölçerek birbirleriyle nasıl iletişim kurduklarını belirlemekti.

Karayipler’deki St Thomas adasında yunusları incelemeye başlayan bilim insanları, pek çok bilgiye ulaştı. Peter, Pamela ve Sissy adlı üç yunusun hareketlerini inceleyen bilim adamları, araştırmada oldukça ileri gittiler.

Ancak çalışmada göze çarpan şey, araştırmacılardan biri olan Margaret Howe Lovatt’ın yunuslardan biriyle seks yapmasıydı.

BBC’ye verdiği röportajda Lovatt, yunuslardan biri olan Peter ile seks yaptığını itiraf etti. Lovatt, kendisi ile yunus arasında çok farklı bir bağ oluştuğunu ve bu bağın yunusun alnında giderek aşka dönüştüğünü söyledi.

NASA programı sonlandırdığında Lovatt ve Peter’ın romantizm sona erdi. NASA, yunus araştırmasını rapor etmek için ekipleri değiştirdi ve böylece ikilinin aşkı sona erdi.

Bu arada bilim adamları olay konusunda ikiye bölündü. Bazı bilim adamları bunun etik olmadığını savunurken, diğerleri araştırma için gerekli olabileceği konusunda hemfikirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu