Teknoloji

Oppo Watch Free incelemesi

Siyah ve vanilya olmak üzere iki farklı renge sahip olan Oppo Watch Free, akıllı bileklik ve akıllı saat arasında özel bir tasarıma sahip. Dikdörtgen bir tasarıma ve geniş bir ekrana sahibiz. Ekrana bakarak birçok bilgiye ilk bakışta anında ulaşılabilmektedir.

Üzerinde fiziksel tuşlar yok. Tüm işlemleri ekrana dokunarak kolayca yönetebiliyoruz.

Saatin pürüzsüz suni deri kayışı, teninizin nefes alması için yer bırakır ve kullanımı rahattır. Bu önemli bir nokta çünkü uzun süre bileğimizde kalan saatin cildimizle de uyumlu olması sağlık açısından önemli.

Tasarımdan bahsetmişken, saat yüzlerini vurgulayalım. Oppo Watch Free için hazırlanmış onlarca arayüz bulunuyor ve bu farklı saat yüzleri ile zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Çok fazla seçenek olduğundan, yeni bir saat hissi yaratmak için saat yüzlerini periyodik olarak değiştirebilirsiniz. AI Outfit Watch Face 2.0 uygulamasıyla tarzınıza ve giyiminize uygun kişiselleştirilmiş saat yüzleri oluşturmak mümkün.

Bu Bluetooth 5.0 özellikli saati telefonunuzla eşleştirme işlemi oldukça basittir. HeyTap Health uygulaması üzerinden saatinize giriş yapabilirsiniz ve tüm detaylı ayarlar ve ölçümler için bu uygulamayı kullanıyoruz. Oppo Watch Free’yi birçok telefon ile kullanabilirsiniz ancak elbette Oppo ekosisteminde kalarak en verimli kullanımı sağlayabilirsiniz. Bu konuda bu saati Oppo Reno 6 veya elimde gördüğünüz herhangi bir Oppo telefon ile kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Eğer bir akıllı saatiniz veya akıllı bir bilekliğiniz varsa öncelikle her zaman sizi takip eden bir sağlık asistanı olduğunu unutmayın. Oppo Watch Free böyle bir saat. Bu ürünü yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve sık sık ölçüm yaptım. Örneğin bu süre zarfında uyku düzenim hakkında daha fazla bilgi edinme şansım oldu. Ortalama 6,5 ​​saat uyuduğumu fark ettim. Bu süre kimilerine yetmese de benim için şimdi tam zamanı. Saat ekranından ön uyku bilgisi alabiliriz. Ancak detaylı bilgi için telefonunuza kuracağınız HeyTap Health uygulamasından yardım alabilirsiniz.

Uyku düzeni önemlidir. Birçoğunuz, benim gibi, uykuya dalmadan önce telefonlarıyla oynuyor ve farkında olmadan uyumakta zorlanıyor. Oppo Watch Free, uyku düzenini garanti edecek önemli bir özelliğe sahip. OSleep adı verilen bu özellik; Kapsamlı ve kişiselleştirilmiş uyku izleme fonksiyonunun yanı sıra uyku öncesi, sırası ve sonrasında detaylı analizler yapar. Gelişmiş sensörler ve algoritmalar kullanarak horlama riskini bile değerlendirebilir. Bu nedenle uyku problemlerinizi bulur ve size çözümler sunar.

Oppo Watch Free size yatma zamanı hatırlatıcıları gönderir ve uykuya dalma sürenizi, uyku sürenizi ve uyku aşamalarınızı analiz eder.

Nabzınızı da ölçebilen Oppo Watch Free, 24 saat nabzınızı takip ediyor ve her saat nabzınızı kaydediyor. Kalp atış hızı çok yüksekse, akıllı kayış kullanıcıyı düzensiz kalp atış hızı konusunda uyarmak için titrer.

Oppo’nun bu yeni nesil akıllı saati, kandaki oksijen değerini de analiz edebiliyor. Bu ölçümleri sık sık yaptığımızda yine de günlük, haftalık ve aylık ortalama değerlerimize ulaşabiliyoruz.

Günlük rutinlerimizi izleyen saat, uzun süre hareketsiz kaldığımızda bizi uyarırken, aynı zamanda su tüketim alışkanlıklarımıza göre hareket ediyor ve su içme hedefi belirleyerek daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını açabiliyoruz.

Sağlıktan bahsetmişken, spor egzersizlerini dahil etmezsek tabii ki bu mümkün değil. Oppo ücretsiz izle; Koşu, yağ yakma koşusu, dayanıklılık koşusu ve fitness interval yarışı gibi 100’den fazla spor modunu destekleyen 6 eksenli hareket sensörü ve optik kalp atış hızı sensörü ile birlikte gelir. Bu sensörler, algoritmalar kullanarak 4 spor modunu otomatik olarak algılar. Akıllı egzersiz tanıma işlevi sayesinde saatinizde o egzersizi seçmeseniz bile Watch Free yaptığınız sporu anlar ve ölçüm için harekete geçer.

Diğer akıllı saatlerde olduğu gibi Oppo Watch Free ile gelen arama bildirimlerini görebilir ve mesaj bildirimlerinden anında haberdar olabilirsiniz. Saatinizden gelen bir aramayı reddedebilir, müzik dinlerken telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmaz ve saatinizdeki şarkıları kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzu çaldırmak ve nerede olduğunu hızlı bir şekilde bulmak için Telefonumu Bul özelliğini de kullanabilirsiniz.

Oppo Watch Free’nin dikkat çeken bir diğer özelliği de pil ömrü. 14 güne kadar süreniz var mı demeyen saat, gece gündüz bileğinizden düşmüyor. 230mAh pile sahip olan bu saat aynı zamanda çok hızlı şarj oluyor ve sadece 5 dakika şarj ettiğinizde tüm gün yetecek pil ömrüne sahip olabiliyorsunuz.

iğnelemek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu