Teknoloji

Sen bırak yapay zeka yapsın

ROBOT MASÖR

Massage Robotics tarafından üretilen akıllı kanepede bir robot masajı yapıyor. İki kolu olan robot, altı eksende hareket edebiliyor ve hatta kolları açabiliyor. Kullanıcı istediği masaj türünü seçebilir. 310 bin dolar.

SOLUNUM TESTİ

Amerikan Opteev şirketi, solunum yolu COVID-19’u ölçen bir test geliştirdi. Cihaz grip ve diğer virüsleri teşhis edebilir.

METAVERS TAKIM

Panasonic’in Shiftall şirketi, dijital gerçekliğin metavist dünyasında giyilebilecek dalgıç kıyafetlerini sergiledi. Her yerinde sensörleri bulunan akıllı takım, klima işlevine de sahip. Mekanın iklimini dijital dünyada hissetmek mümkün.

AKILLI SANDALYE

Amerikan şirketi WHil, ultra katlanabilir bir tekerlekli sandalye tasarladı. Elektrikli sandalye, kullanıcının hareket alanını zenginleştirir. Hafifliği ve katlanabilme özelliği sayesinde araçlara ve uçaklara yerleştirilmesi daha kolay hale gelmektedir.

TARAK İLE SAÇ BOYA

Fransız kozmetik devi L’Oréal, kişiye en uygun saç rengini hazırlayan ve evde boyamayı kolaylaştıran bir cihaz geliştirdi. Colorsonic isimli cihaz, yapay zeka ile donatıldı. Akıllı cihazdan istediğiniz saç rengini seçmeniz yeterli. Cihaz rengi hazırlar. Ardından saçınızı tarar gibi uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu