Teknoloji

Spotify, Enhance adlı özelliğiyle çalma listelerinizi geliştirecek

Enhance ile Spotify Premium kullanıcıları, çalma listelerine kolayca kişiselleştirilmiş öneriler ekleyebilecekler. Bu özellik, Spotify’ın algoritmasının, çalma listenize uygun olacağını düşündüğü önerilen şarkıları otomatik olarak eklemesini sağlar. Önerilen şarkılar, orijinal çalma listenizin parçası olmadıklarını ve şarkının yanında görünen artı düğmesine dokunarak kalıcı olarak eklenebileceğini belirtmek için parlak yeşil bir ışık simgesiyle işaretlenir.

Enhance aracılığıyla eklenen şarkılar, geçerli çalma listenizdeki şarkılarla değiştirilmez veya bunlarla karıştırılmaz. Çalma listenizin üst kısmındaki İyileştir düğmesine dokunarak kapatabilir veya silinebilirsiniz. Spotify, en fazla 30 şarkı ekler ve eklemeler her bir parçaya aralıklı olarak eklenir.

Özelliğin kullanılabildiği ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Andora, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Kıbrıs, Hollanda, Birleşik Krallık, İrlanda, İsrail, İtalya, İzlanda, Kanada, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Meksika, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Yeni Zelanda ve Yunanistan.

Özellik Android ve iOS’ta kullanılabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu