Teknoloji

Telegram için yeni güncelleme gizli metin özelliği getiriyor

İlgili metin sohbet ekranında, bildirimlerde ve sohbet listesinde gizli olarak gösterilecektir. Spoiler’ı okumaya hazır olanlar mesaja dokunarak gizli metni okuyabilecekler.

Telegram’a eklenen bir diğer yeni özellik ise iMessage tarzı tepkiler oldu. Herhangi bir mesaja çift dokunarak, başparmak yukarıya emojisi ile mesaja cevap verebilirsiniz. Mesaj bir kez yazıldığında, kullanıcıların önüne daha fazla emoji çıkıyor. Çift dokunuşla görünen varsayılan emoji, kullanıcılar tarafından değiştirilebilir. Bunun için Android kullanıcılarının sohbet ayarlarına, iOS kullanıcılarının ise ayarlar bölümündeki Etiketler & Emojiler sekmesine gitmeleri gerekiyor.

Çeviri işlevini Ayarlar menüsünün Dil bölümünden de etkinleştirebilirsiniz. Çeviri işlevi etkinken, içerik menüsüne bir çeviri düğmesi eklenir. Tüm Android cihazlarda bulunan bu özellik, iOS 15 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone ve iPad’de desteklenir.

Yeni güncelleme ile herkesin erişebileceği kullanıcı adları, botlar, gruplar ve kanallar için QR kodları oluşturulabiliyor. Kullanıcı adının yanındaki QR kod simgesine dokunulduğunda renk ve desen seçimi yapılarak QR kod hazırlanıp paylaşılabilir. Kullanıcılar ayrıca Ayarlar menüsünde kendi QR kodlarını da bulabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu