Teknoloji

Uzay seyahatini fazla kiloları yüzünden kaçırdı

Associated Press’e (AP) konuşan Delta Airlines pilotu Hippchen, 2021’de uzay gezisi kazandığını bildiren e-postayı gördüğünde çok mutlu olduğunu ve özellikler bölümünü küçük harflerle okuduğunda, içinde sıkışıp kaldığını fark ettiğini söyledi. kilo eşiği.

Hippchen, ağırlığının 150 olduğunu ve uzay yolculuğu için üst sınırın 113 kilogram olduğunu söyledi. sözleriyle ifade edilmiştir.

6 ayda 37 kilo veremeyeceğini düşünen 43 yaşındaki Amerikalı, 1990’larda eğitim gördüğü Embry-Riddle Aviation Üniversitesi’nde okurken aynı odayı paylaştığı arkadaşı Chris Sembroski’ye hakkını verdi. .

Bu bilgiyi uzun süredir akrabaları dışında kimseyle paylaşmayan Hippchen, arkadaşı Sembroski’nin kendisini uzay aracındaki telefondan aradığı bilgisini de Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatmadan hemen önce son kez teşekkürlerini iletti. . Florida’da Eylül 20201.

16 Eylül 2021’de, Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden SpaceX, milyarder işadamları Jared Isaacman, Hayley Arceneaux ve Sian Proctor’ın yanı sıra 42 Chris Sembroski ile birlikte, dünya çapında ilk tamamen sivil mürettebatlı misyona uçacak. -eski veri mühendisi, almıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu